110. Yıla Özel Olarak Üretilen Bugatti Centodieci

Geçtiğimiz aylarda evvel fuarlarda uzunluk göstererek dikkat çeken, akabinde yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun satın almasıyla gündeme gelen La Voiture Noire'yı tanıtan Bugatti, adeta bu aracı unutturacak yeni bir aracın tanıtımını gerçekleştirdi. Lüks spor araba denince akla birinci gelen markalardan biri olan Fransız üretici, Kaliforniya'daki klâsik Pebble Beach etkinliğinde gövde gösterisi yaptı.

1909 yılında kurulan dev şirket, tarihinde birçok yüksek performanslı araba üretmiş olsa da son devirde ürettiği arabalarla adeta piyasanın yıldızı hâline geldi. 110. yılı için İtalyanca'da 110 manasına gelen “Centodieci” isimli bir araba geliştiren Bugatti, kurucusu Ettore Bugatti'nin 1991 yılında 110. yaşını kutlamak için üretilen EB110'dan da esintiler taşıyor.

1.600 beygir gücündeki canavar: Bugatti Centodieci

1.500 beygir gücündeki 8,0 litrelik W16 motordan güç alan Bugatti Chiron'un üzerinde iyileştirmeler yapılarak hazırlanan Centodieci, 1.600 beygir gücünü şoförünün buyruğuna veriyor. 0'dan 100'e tam 2,4 saniye üzere kısa müddette çıkan yeni Bugatti'nin saatte 300 km sürate ulaşma müddeti ise 13,1 saniye.

Bugatti Centodieci'den sırf 10 adet üretilecek:

Özel bir araç olması sebebiyle dünya üzerinde sırf 10 adet olacak Bugatti Centodieci, iddiası olarak 8 milyon euroluk bir satış fiyatıyla piyasaya sürülecek. Daha evvelki özel seri Bugatti araçlarında olduğu üzere süratle tükenmesi beklenen aracı, tıpkı La Voiture Noire'da olduğu üzere ünlü simalarla birlikte görebiliriz.

Başa dön tuşu