25. James Bond Setinde Aston Martin V8 Vantage Görüldü

Bir kült haline gelmiş James Bond'un BMW'lerden Lotus'lara, Aston Martin'lere kadar birçok farklı otomobil kullandığını biliyoruz. Lakin içlerinden en ünlüsü ise, 1964 üretimi Goldfinger sinemasından gümüş renk Aston Martin DB5. Daniel Craig'in oynadığı son sinemalarda de cameo olarak gözüken otomobil, epeyce “eski”. Lakin üretimciler daha çok nostalji istemiş görünüyor.

(Aston Martin DB5 ve James Bond rolüyle Sean Connery)

Norveçli bir haber sitesi olan Dagbladet, yeni James Bond sinemasının çekimlerini gördüğünü ve Aston Martin V8 Vantage Series II'nin Norveç'in Atlantik kıyısı boyunca bir otomobil yakalama sahnesinde bulunduğunu söylüyor. Sıkı Bond izleyicileri bilecektir ki bu otomobil, 70'ler ve 80'lerde Timothy Dalton'ın Bond olduğu vakitlerde kullanılan bir otomobildi.

(Aston Martin V8 Vantage ve James Bond rolüyle Timothy Dalton)

Dagbladet'in yayınlamış olduğu fotoğraflar ve görüntüde da görülebileceği üzere, Aston Martin V8 Vantage, Toyota Land Cruiser ve Range Rover Sport'un da içinde olduğu bir takipte görünüyor. Birebir vakitte sahnedeki Aston Martin, Timothy Dalton'ın kullandığı araçla birebir plakaya (B549 WUU) sahip. Bu durum, Bond'un büsbütün elektrikli bir Aston Martin Rapide kullanacak olmasının yanı sıra V8 Vantage'i de yüksek ihtimalle göreceğimiz manasına geliyor.

Bir sonraki James Bond sinemasının, serinin 25. sineması olması nedeniyle daha nostaljik görünebileceği söylentiler ortasında. Bununla birlikte bahsin özelinde pek bir şey bilinmese de Daniel Craig'in James Bond olarak geri döneceği, Rami Malek'in de makûs adam rolünü üstleneceği kesin.

Mevzubahis görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu