Alfa Romeo Giulia ve Stelvio Türkiye’de Satışa Sunuldu

Alfa Romeo, geçtiğimiz sonbaharda duyurulan Giulia ve Stelvio olarak isimlendirdiği yeni otomobillerini Türkiye’de satışa sundu. Alfa Romeo’nun yeni modelleri, en çok da fiyatları ile tartışılacak gibi görünüyor.

Satış adetleri Türkiye’deki en popüler markalara yaklaşamadığını gösterse de kendine küçük hayran kitlesine sahip olan italyan otomobil markası Alfa Romeo, yenilenen otomobilleri Stelvio ve Giulia’nın Türkiye’de satışa sunulduğunu açıkadı. Biri sedan, diğeri SUV olan araçlar, İtalyan markanın imza tasarımını günümüz trendleriyle harmanlıyor.

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio’nun sahip olduğu en önemli özellik, özel süspansiyon yapıları. Alfa Romeo’nun açıklamalarına göre gelişmiş süspansiyon teknolojisi, yolu adeta okuyor. Sistem sayesinde konforun hep üst düzey tutulduğunu söyleyen yetkililer, yüksek hızdayken yol tutuşunun sağlanabilmesi için oldukça hızlı reaksiyon alındığını ve süspansiyonların bu sayede mümkün olan en iyi deneyimi sunduğunu ifade ediyorlar.

Karşınızda Alfa Romeo’nun yeni otomobilleri:

Alfa Romeo

Alfa Romeo’nun yeni spor otomobillerinde 2.0 litrelik turbo benzinli motor kullanılıyor. Bu motor, 280 beygir gücünde ve 415 Nm tork sunuyor. Stelvio, bu motor sayesinde 0-100 km/sa hızlanmasını 5,5 saniyede gerçekleştirebiliyor. Giulia ise daha atik bir araç. Aynı motoru kullanan Giulia’nın 0-100 km/sa hızlanması 5,1 saniyede tamamlanıyor.

Alfa Romeo Estrema

Hem Giulia hem de Stelvio, genel anlamda aynı tasarım diline sahip. Bu bağlamda araçlarda kullanılan karbonfiber malzemeler de ortak olarak üretiliyor. İki model arasındaki en dikkat çekici farklardan bir tanesi jant. Öyle ki Giulia’da 19 inç jant tercih eden mühendisler, Stelvio’da ise 21 inç jant tercih etmişler. Bu arada, her iki modelde de Harman Kardon ses sistemi ile açılır cam tavan gibi özelliklerin ortak olarak sunulduğunu belirtelim. Bunlarla birlikte her iki modelde de aktif hız sabitleme, şerit takip sistemi ve otomatik frenleme gibi özellikler yer alıyor.

Alfa Romeo

Peki, bu konfor ve performansın fiyatı ne kadar? Alfa Romeo, Giulia içn 2.499.950 TL, Stelvio için ise 2.699.950 TL Türkiye fiyatı açıklamış durumda. Her iki model de Competizione ya da Veloce donanım paketlerine sahip olacak ve 4×4 çekiş sistemi ile geleceğini belirtelim.

Alfa

Alfa Romeo’nun yeni otomobilleri için hazırladığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

Başa dön tuşu