Apple, Zamanında Tesla’yı Çılgın Bir Paraya Almak İstemiş

Roth Capital Partners’ın kıdemli araştırma analisti olan Craig Irwin, CNBC’de gerçekleştirdiği açıklamalar ile herkesi şaşırttı. Irwin’in açıklamalarına nazaran Apple, 2013 yılında elektrikli araba denince akla birinci gelen şirketlerden biri olan Tesla’yı, pay başına 240 dolar üzere bir fiyat ödemeyi kabul ederek satın almak istedi.

Konuyla ilgili olarak birden fazla kaynakla denetim gerçekleştirdiğini ve bilginin büsbütün sağlam olduğunu lisana getiren Irwin, iki şirketin imza basamağına gelip gelmediğini ise bilmediğini söyledi. Bugün prestijiyle Tesla paylarının 205 dolar civarında bir kıymete sahip olduğunu düşünürsek Tesla ismine bir fırsatın kaçırıldığını söyleyebiliriz.

Apple’ın Tesla’yı satın alma durumu hala büsbütün kapanmış bir husus değil. Apple’ın elektrikli otonom araç projesi olan Project Titan’ı devam ettirdiğini biliyoruz. Ayrıyeten şirket, son aylarda Tesla’nın elektrikli güç aktarma organlarının lideri da dahil olmak üzere Tesla’nın pek çok üst seviye ismini Project Titan takımına dahil etti.

Başa dön tuşu