Aston Martin Zagato’nun 100. Yılını 2 Yeni Araçla Kutlayacak

1919 yılında Ugo Zagato'nun inşaat dalına girmek için kurduğu, otomobil ve uçak bakımı işlerini üstlenmesiyle kısa mühlet için otomobil sanayisinin saygın şirketleri ortasına ismini yazdıran Zagato, bu yıl 100. yılını kutluyor. Şirketin 1950'lerden bu yana birlikte çalıştığı en kıymetli müşterilerinden biri olan İngiliz araba üreticisi Aston Martin, Zagato'nun 100. yılına özel birtakım planlar yaptı.

1960 yılında birinci Aston Martin DB4 GT Zagato'nun doğuşuyla birlikte başlayan macera, bugün Vanquish Family Zagato ve DBZ Centenary isimli koleksiyonlarla yoluna devam ediyor. Yıllar süren bu paydaşlığın ardından Aston Martin, 1 asrı geride bırakan şirket için Vantage V12 Zagato Heritage Twins isimli araçlarını duyurdu.

100. yıla özel üretilecek bu arabalara ek olarak Aston Martin, AF Racing AG R-Reforged isimli yeni bir alt markanın da muştusunu verdi. Üretilecek olan Vantage Zagato araçları, R-Reforged'ın birinci arabaları olarak karşımıza çıkacak. Coupe ve Speedster olarak iki farklı modelle piyasaya sürülecek olan araçlar, siparişe nazaran üretilecek ve 19 + 19 olmak üzere 38 adet üretimle hudutlu olacak.

Zagato'nun CEO'su Dr. Andrea Zagato'nun “Duygusal bir tecrübenin yanı sıra kıymet biçilemeyecek kadar özel bir proje” kelamlarıyla tabir ettiği yeni araçların üretiminde tekrar Aston Martin'in ilişkili AF Racing AG'nin alt şirketi Vynamic GmbH ile birlikte çalışılacak. Aston Martin'e siparişte bulunan müşterilere araçların 2019'un son çeyreğinde teslim edilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu