Audi R8’in Varisi Tamamen Elektrikli Olacak

Eğer günlük sürebileceğiniz bir üstün otomobil arıyorsanız, Audi R8 düzgün bir seçenek. Otomobil konforlu, şahane sürüş kalitesi ve güçlü V-10 motoruna sahip. Lakin Audi, yıllar sonra bu otomobilin yeni modelini çıkartmaya hazırlanırken V-10 motoru gözden çıkarttı.

Birleşik Krallık mecmuası Car’a nazaran, Audi R8’in varisi, bir elektrikli muhteşem otomobil olan E-Tron GTR olacak ve otomobilde şu anki R8’de bulunan V-10 motoru bulunmayacak. Otomobil, 650 beygir gücünde olacak ve 0’dan 100 km’ye 2 saniyeden az bir müddette çıkacak. Otomobilin mekanik olarak Porsche Taycan ile 4 tekere güç verecek 3 motor, kablosuz şarj ve 95 kWh batarya üzere birçok ortak noktası var.

Bu özelliklerin hiçbiri şimdi resmi değil fakat bu otomobile dair çıkan söylentilerle örtüşüyorlar. Örnek olarak, Automobile mecmuasında yayınlanan makalede Audi’nin E-Tron GT sedan ve E-Tron GTR coupe isminde iki adet Taycan temelli elektrik otomobil piyasaya süreceği söyleniyordu. E-Tron GT konseptinin üretimine 2020 yılında başlanacak. E-Tron GTR’ın ise 2023 yılında piyasaya sürülmesi varsayım ediliyor.

Başa dön tuşu