Audi RS Q3’e Ait Yeni Bir Video Sızdırıldı

Alman araba üreticisi Audi, geçtiğimiz günlerde 2019 için yeni kuşak Q3’ün duyurusunu yapmıştı. Duyurunun üstünden çok fazla geçmeden, yüksek performanslı RS Q3’e dair fotoğraflar ve prototip görüntü sızdırıldı.

Görüntüleri sızdırılan aracın egzoz borularından RS varyantı olduğu neredeyse kesin olarak görülüyor. RS varyantı araçlarda da tipik olarak bulunan büyük, oval halli bir çift egzoz görüntüde göze çarpıyor. Prototipte dikkat çeken öteki şeyler ise alçaltılmış süspansiyon, ön tarafta yer alan kısa ve kalın fren diski ve agresif ön sargı.

Güç transfer sistemi ise kulağa RS 3’te bulunan 2,5 litrelik muhteşem şarjlı üzere geliyor. RS 3’te 400 beygir gücünde bir motor, 354 tork gücü bulunuyordu, RS Q3’te de epey benzeri şeyler bekleniyor. Aracın 0’dan 100 km/sa sürate ise 5 saniyede çıkacağı varsayım ediliyor.

Yeni Q3’ün, bu sene içerisinde 2019 model olarak galerilere geleceği kestirim ediliyor. RS Q3'ün bir yıldan altı aya kadar izini sürmesini ve akabinde RS Q3 Sportback isimli bir coupe gibisi varyantın çıkması bekleniyor.  

Başa dön tuşu