Bir Kadın, Tesla Anahtarını Koluna Yerleştirtti

Anahtarları kaybettiğini sanıp ararken küçük krizler yaşamak çabucak bütün araba sahiplerinin başına gelmiştir. ABD’li Arnie DD isimli yazılım mühendisi bayan, sorunu kökten halletmek için Tesla aracının anahtarını koluna yerleştirdi. 

Operasyon sürecini kameraya alıp Hackaday isimli kanalında paylaşan bayan, adım adım sürecin nasıl yapıldığını gösterdi. 

Temel olarak Tesla Model 3 aracının kartının içerisinde yer alan ve aracı açmasını sağlayan çipi kattan çıkartan bayan, bir beden modifikasyon stüdyosunun ve Pineapple ismini kullanan bir adamın yardımıyla anahtar çipini ön koluna yerleştirdi. 

Sağlık açısından tedbirini de alan ve kartı da inançta tutmak isteyen bayan, kartı biyopolimer ile kaplattı. Bayan, usulün işe yaradığını lakin kolunu otomobile çok yakın tutması gerektiğini söyledi. 

Arnie, 2 adet yedek anahtar sipariş ettiğini ve gelecek olan Tesla çalışanı ile birlikte çipin nasıl çalıştığını göstereceğini söyledi. 

Bir diğer Tesla sahibi olan güvenlik araştırmacısı Truman Kain de aracı yolda karşılaştığı yüzleri ve plakaları gözlemleyip kaydeden bir güvenlik robotuna çevirmişti. Kain, böylelikle bireylerin takip edilip edilmedikleri konusunda haberdar olmaları sağlanacağını söylüyor. 

Başa dön tuşu