Bir Tasarımcı, Chevrolet Corvette C8’i 4×4’e Dönüştürdü

Chevrolet Corvette C8’in 2019 modeli, şimdiye kadar birçok farklı gövde tipinin içerisine sokulmuştu fakat X-Tomi Design tarafından yapılan tasarım, şu ana kadarki dizaynlardan en ilginci üzere görünüyor.

Sahip olduğu 4×4 gövdesiyle dikkatleri üzerine çeken aracın üretilmesi de imkânsız değil. Hatta Chevrolet mühendislerinin yeni model için tüm tekerleklerden çekiş sistemi üzerine çalıştığı tezleri bulunuyor. Natürel bunların hepsinin şu an için hâlâ tez niteliğinde olduğunu belirtmekte yarar var lakin Chevy’nin yüksek güce sahip makineleri denediği de gelen haberler ortasında.

Bilindiği üzere daha evvel denenen prototiplerin gövdelerinin çatladığıyla ilgili haberler ortaya çıkmıştı. Tahminen de bu usul bir tasarım, şirketin daha evvel yaşadığı meseleleri çözebilir. Bu türlü bir Corvette’in fiyatının ne kadar olacağını iddia etmek pek mümkün değil fakat sürüş yüksekliği ve AWD (All-Wheel Drive) ile buluşan bir C8 Corvette, araba hayranlarının epey ilgilisini çekecektir. Aracın, siyah çamurlukları ve kaplamalarıyla şoförlerine ralli havası yaşatması da dikkat çeken bir öteki ayrıntı.

Giriş segmenti Stingray’lerin geriden itişli bir sürüşe sahip olacağı biliniyor. Muhteşem otomobiller klasmanında büyük değişikler yaratması beklenen aracın fiyatının ise 60 bin dolardan daha aşağıda olacağı söylentiler ortasında.

Başa dön tuşu