Bir Tesla Modeli Daha Park Halindeyken Alev Aldı

İster elektrikli, ister akaryakıtlı, ister LPG’li olsun; her arabanın kaza yaptıktan sonra yanma ihtimali vardır. Bununla birlikte şu ana kadar elektrikli arabaların akaryakıtlı arabalara nazaran daha fazla yandığına dair resmi bir istatistik de bulunmuyor. Yeniden de son devirlerde artış gösteren ‘Tesla araba yandı’ haberleri dikkat çekmeye başladı.

Çin’in Şangay kentinde park halinde olan bir Tesla arabası, kendi kendine alev aldı. Güvenlik kameralarına yansıyan imgelere nazaran yangın, aracın alt tarafında başladı ki bu da yangının batarya kaynaklı olduğu manasına geliyor. İmgeler, aracın yangın esnasında şarj olduğuna dair bir ipucu sağlamıyor.

Haberin başında da belirttiğimiz üzere araçların kaza sonrasında alev alması olağandışı bir durum değil lakin park halinde bir aracın durup dururken alev alması epey düşündürücü.

Tesla, olayla ilgili incelemesini tamamladıktan sonra daha ayrıntılı bir bilgilendirme sağlayacaktır lakin son vakitlerde Tesla arabaların yandığına dair haberlerin artış göstermesi, elektrikli arabalara olan itimadı sorgulatıyor.

Başa dön tuşu