BMW M850i’nin Audi RS4 ile Ağız Sulandıran Yarışı

Bir yarış görmek istediğiniz vakit ekseriyetle güçlü araçlar ve bir jeepin içerisinde bulunmadığı yarışlar görmeyi tercih edersiniz. YouTube kanalı CarWow ise biraz daha farklı bir test gerçekleştirerek BMW M850i'nin karşısına Audi RS4'ü çıkarttı.

İlk bakışta kulvar olarak çok farklı olduğu düşünülen iki araç aslında birbirine ziyadesiyle benziyor. Standart bir otomobilin karşısına bir jeep çıkartmak ne kadar mantıklı ve adil diye düşünürken görüntünün sizi şaşırttığını söylemekte de yarar var.

BMW'nin 4.4 litre motorlu N63B44TU3 çift turboşarjlı V8 motora sahip M850i aracı 523 beygir gücü ve 750 Nm tork üretiyor. Tüm bu güç ise 8 ileri vitesle dört tekere birden iletiliyor.

Audi'nin aracına geldiğimiz vakit 2.9 litrelik çift turboşarjlı V6 TFSI motoruna sahip olan RS4, 444 beygir gücü ve 600 Nm tork üretiyor. Audi'nin RS+ aracı, M850i'de olduğu üzere 8 ileri otomatik şanzıman kullanıyor.

Araçların yükü konusuna gelecek olursak Audi, 1.790 kilogramlık bir tartıya sahipken BMW M850i, enteresan bir biçimde 100 kilogram daha ağır olarak karşımıza çıkıyor.

Araçların kısa bir özetini yaptıktan sonra yazının asıl gayesine dönecek olursak, iki aracın özelliklerinin son derece yakın lakin sonuçların son derece enteresan olduğunu söyleyebiliriz. Çoklukla araçların hudutlarını drag yarışı (kalkış yarışı) yaparak test eden CarWow da bu biçimde bir görüntü hazırlamış.

Videosunda araçlarla birlikte drag yarışı yapmanın yanı sıra kalkış yapmadan bir yarış yapan ve fren testi gerçekleştiren CarWow, izlerken insanın adrenalini yükselten bir görüntüyle karşımıza çıktı. İki aracın da sonlarının zorlandığı görüntü, şaibeli bir fren testiyle bitse de kazanan net bir biçimde belirli oldu.

CarWow'un iki Alman canavarını hızlanma ve fren konusunda test ettiği nefes kesici görüntüye aşağıdaki görüntü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu