BMW Tesla’dan Kopya Çekti, İlk OTA Güncellemesini Yayınladı

OTA, yani over-the-air, Tesla tarafından geliştirilen ve firmanın araçlarını bir adım öne çıkartan bir özellik. Bu özellik sayesinde araçların yazılımları, hiçbir yere gitmeye muhtaçlık duymadan, akıllı telefon uygulamaları üzere güncellenebiliyor. Bu özellik sayesinde firma araçlarına yeni özellikler ekleyebiliyor, yanlışları giderebiliyor, hatta performans ve menzil açısından artış sağlayabiliyor.

Diğer araba firmaları da kendileri için emsal geliştirmeler yapıyor. Bu firmalardan biri de BMW. Firmanın Operating System 7.0’a sahip araçları OTA güncellemeleri alabiliyor. Bu araçlarda Remote Software Upgrade özelliği bulunuyor. BMW, bu özelliğe sahip araçları için birinci akıllı şahsî asistan güncellemesini yayınladı.

Güncelleme ile birlikte çeşitli yeni özellikler BMW akıllı şahsî asistana eklenmiş oldu. Bu sistem sayesinde araç sahipleri, ‘Hey BMW’ diyerek sesli asistanı faal hale getirebiliyorlar. OTA güncellemesi sayesinde sesli asistan artık sürüş yardımcı sistemlerini denetim edebilecek.

BMW, gelecekte yapılacak güncellemelerin ConnectedDrive Store aracılığıyla indirilebileceğini ve şoför tarafından etkinleştirilebileceğini söylüyor. Bu güncellemeler fiyatsız olacak. Birinci güncelleme şu anda X5, yeni 3 serisi ve 8 serisi üzere araçlar için kullanılabilir durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu