Cyberpunk 2077’nin Hardcore Modunda Arayüz Kapatılacak

Oyunları seven beşerler olarak herkesin farklı bir oyun tarzı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, oyunlardaki zorluk düzeyleri de bu tarzı etkileyen en değerli faktörlerden biridir. Bilhassa birtakım oyun yapımcılarının zorluk düzeylerine nazaran birtakım özellikler eklemesi ile oyunlar daha da hoş hale gelebiliyor.  

Bu durumun farkında olan CD Projekt RED, yeni çıkacak Cyberpunk 2077’nin zorluk modlarına bir özellik ekledi. Birtakım bireyler tarafından küçük bir ayrıntı üzere gözüken kullanıcı arayüzü, Cyberpunk 2077’nin Hardcore modunda kapatılacak. Bu da mermi, can, nişan göstergesi gibi arayüz öğelerinin kullanıcılara gösterilmeyeceği manasına geliyor ve bunlarla birlikte oyun bir epey zorlaşacak. 

  

Wccftech isimli internet sitesi ile yaptığı röportajda oyunun UI koordinatörü Alvin Liu, “Bence en eğlencelisi [zorluk ayarı] kullanıcı arayüzünün kapatılacağı Hardcore seçeneği olacak. Bu ayrıyeten birçok oyuncu için gerçek bir meydan okuma olacak. Olağan büyük bir Witcher hayranıysanız ve nişancı oyunlarıyla aranız yoksa, sizin için de zorluk seçeneklerimiz olacak. Hatta sizler için silahlarımız bile olacak. Geçen sene yayınladığımız oynanış demosunu hatırlarsanız, Smart Gun adı verilen ve nişan almanıza yarayan bir silah, nişan alma ile ortası olmayan oyuncuların her vakit kullanabileceği bir silah” açıklamasını yaptı. 

Aslında CD Projekt RED, değişik zorluk düzeyleri oluşturmaya yabancı sayılmaz. The Witcher 3'te yapılan zorluk düzeylerinden biri, şayet ölürseniz kayıt evraklarınızı büsbütün siliyor. Bu da aslında oyuncuları ileri derecede zorlayan ve oyunu biraz daha heyecanlı hale getiren bir özellik.

Kullanıcı arayüzü kapatma özelliği öteki oyunlarda şu anda mevcut. Cyberpunk’ın da bu özelliğe sahip olacak olması güzel, bilhassa de gereksiz bilgileri kapatmak isteyen yahut oyunu önemli manada zorlaştırmak isteyen oyuncular için bu hoş bir özellik olacaktır. Cyberpunk 2077, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına 16 Nisan’da oynanabilir olacak.  

Başa dön tuşu