Dünyanın İlk Üç Tekerlekli Pagani Zonda’sı ile Tanışın

Dünyada ürettiği üstün arabalarla ön plana çıkmayı başaran birkaç şirket var. Bu şirketlerden bir tanesi de İtalyan Pagani. Şirket, bilhassa de “Zonda” isimli aracıyla biliniyor. Zonda, uzun vakittir hayatımızda. Hatta 2010 yılında bu araçtan bir adet Türkiye'ye de geldi ancak sonrasında ne olduğu bilinmiyor. Ancak az sonra göreceğiniz görüntüler Pagani Zonda'ya olan hayranlığınızı biraz sarsabilir. 

Sizlerle paylaşacağımız manzara, bir Pagani Zonda'ya ilişkin. Lakin olağan şartlarda dört tekere sahip olan bu araç, enteresan bir formda üç tekerli hale çevrilmiş. Aracın ön kısmından baktığınız vakit onun bir Pagani Zonda olduğunu net bir biçimde anlıyorsunuz. Fakat araca yandan ve arttan bakınca işler bir oldukça değişiyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan 3 tekerlekli bu Pagani Zonda'ya bakalım;

Araç, Rusya merkezli bir Instagram hesabı aracılığıyla servis edildi. Fakat bu aracın özelliklerine dair hiçbir şey bilinmiyor. Sahibinin kim olduğu, nasıl bu hale geldiği, bir kazadan sonra mı bu modifikasyon süreçlerinin yapıldığı vb. hiçbir bilgi mevcut değil. Aracın art kısmından bakıldığında Pagani Zonda ile hiç ilgisi olmayan bir şeyle karşılaşıyoruz. Aracın ardı, güya bir bilim kurgu filminden çıkmış üzere görünüyor.

Pagani Zonda'nın bu halinin dünyada birinci ve tek olduğu düşünülüyor. Araçla ilgili bilgi sahibi olunmadığından bu Zonda'nın öyküsü de bilinmiyor lakin baş karıştırıcı ayrıntılar da yok değil. Bu araçla ilgili baş karıştıran birinci ayrıntı, bu Pagani Zonda'nın yan aynalarının orijinaliyle uyuşmuyor olması. Araçla ilgili olarak baş karıştıran ikinci nokta ise aracın ön ayırıcısının önemli manada uzun görünüyor olması.

Arabayla ilgili soru işaretleri bunlarla da sınırlı değil. Aracın iç kısmı de önemli manada Pagani Zonda'ya yakışmayan bir halde. Az sonra göreceğiniz manzara aslında, Pagani Zonda'nın içinin bu formda olmayacağını düşünmeniz için ikna edici durumda. Dilerseniz çabucak bu üç tekerlekli Pagani Zonda'nın içine bakalım.

Aracın kıssası bilinmediği için bu araçla ilgili neyin orjinal neyin düzmece olduğunu anlamak çok sıkıntı. Zati araca neyin güç verdiği de bilinmiyor. Pekala sizin bahisle ilgili kanılarınız nedir? Sizce bu araç hakikaten bir Pagani Zonda mı? Yoksa Zonda'ya benzemesi için uğraşılmış bir konsept araç mı?

Başa dön tuşu