Dyson, Elektrikli Otomobil de Üretecek

Ünlü bir elektrikli süpürge üreticisi olan Dyson, elektrikli arabası için çalışmalarını sürdürüyor. Birinci olarak 2016 yılında dillendirilen elektrikli arabayla ilgili daha net bilgiler 2017 yılında ortaya çıkmıştı. Gelinen süreçte Dyson'ın elektrikli motora sahip olacak olan arabası için patent aldığı biliniyordu. Alınan bu patentin 3 boyutlu modellemesinin yapılmasının sonucunda, Dyson'ın elektrikli arabasının imgesi ortaya çıktı. İşte Dyson tarafından üretilecek olan elektrikli araba:

Aracın dizaynına bakıldığı vakit yüksek ve hacimli oluşu dikkatlerden kaçmıyor. Crossover segmentli olacağı düşünülen Dyson'ın elektrikli arabasında dikkat çeken bir başka özelliği ise aracın ziyadesiyle keskin sınırlara sahip olması. 

Bilindiği üzere Dyson, batarya üreticisi olan Sakti3 şirketini 90 milyon dolar karşılığında satın almıştı ve batarya üretmeye başlayacağını duyurmuştu. Bu arabanın üretimi içinde yaklaşık 3.25 milyon dolar yatırım yapan Dyson'ın, araba kesimine nasıl bir giriş yapacağı merak konusu.

Başa dön tuşu