Elon Musk, Mars’a Cybertruck Gönderebilir

Kısa bir mühlet evvel CEO'su olduğu Tesla'nın yeni pick-up aracı Cybertruck'ı tanıtan Elon Musk, lansmandan sonra toplumsal medya üzerinde yaptığı paylaşımlarla uzun bir mühlet gündemde kalmıştı. Cybertruck'ın satış sayılarını Twitter hesabından yayınlayan Musk, bu süreçte aracın tanıtımında büyük rol üstlenmişti.

Elektrikli araba şirketi olan Tesla'nın yanı sıra uzay çalışmaları yürüten SpaceX isimli şirketin de CEO'su olan Elon Musk, daha evvel bu iki şirketin faaliyetlerini birleştirip uzaya bir Tesla Roadster yollamıştı. Uzayda rotasından sapan araç, gayesine ulaşamamıştı lakin hem Tesla hem de SpaceX günlerce manşetlerden düşmemişti. Bu çılgın fikrin akabinde toplumsal medyada Elon Musk'ın Cybertruck'ı da uzaya gönderebileceği konuşulmaya başlandı. 

Bir Twitter kullanıcısı, Elon Musk'a Cybertruck'ı Mars'a gönderip göndermeyeceğini sordu:

Elon Musk'ın etkin olarak kullandığı toplumsal mecralardan biri olan Twitter üzerinden Musk'a bir ulaşan 'C3LT_Games' isimli bir kullanıcı, CEO'ya Starship, 2022 Mars görevinde Cybertrucktaşıyacak mı?” sorusunu yöneltti. Elon Musk ise verdiği cevapta sırf güneş gözlüğü takmış bir emojiye yer verdi.

Elon Musk, bu gönderisinde hayır cevabını vermeyerek gelecekte yaşanması olası farklı bir olayın sinyallerini verdi. Natürel Elon Musk'ın bunu geçmişte de yaptığını düşününce, bu görevi bir adım ileriye taşıyarak farklı bir fikirle karşımıza çıkabileceğinin altını çizelim. 

Hem Starship'in hem de Cybertruck'ın tanıtımı açısından büyük olay yaratabilecek bu türlü bir aktiflik için elbette birtakım kurumlardan da müsaade alınması gerekiyor. Son periyotta uzay çöpleri için başlatılan çalışmalar, firmaların uzaya gönderdikleri şeyler konusunda daha dikkatli olmaları gerektiği sonucunu ortaya çıkarıyor. Elon Musk'ın bu bahiste nasıl bir karar vereceğini önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu