En Ucuz Tesla Olacak ‘Model 2’ 2024’te Gelebilir

Elon Musk idaresindeki Tesla, geçtiğimiz yıl paylarında kıymetli değer kaybı yaşasa da hala dünyanın en kıymetli elektrikli araba üreticisi pozisyonunda. O denli ki yakın vakitte ülkemize de gelmesi beklenen şirket, Model Y aracını 2022’de Avrupa’da en çok satan elektrikli araba yapmayı başarmıştı.

ABD’li araba üreticisinin daha ucuz bir model çıkaracağı da birkaç yıldır konuşuluyordu. Artık ise önde gelen analistler, Model 2 olarak isimlendirilen aracın çıkış tarihi konusunda birtakım varsayımlarda bulunuldu. Bu kestirimler, şirketin risk almamak için arabası çok erken çıkarmayacağını gösterdi.

Şimdilik Model 2 olarak bilinen araç, 2024’te tanıtılabilir

Dünyaca ünlü yatırım firması Loup Ventures’tan analistler, Tesla’nın yeni arabasının çıkış tarihi hakkında konuştu. 2022 sonunda gelecek iddialarını yayınlayan analistler, bu dokümanda araba devinin Model 2’yi tanıtmak için 2024’e kadar bekleyeceğini belirtti.

Açıklamalarda, neden 2024’ün bekleniyor olabileceğine de değinildi. Loup Ventures’a nazaran Model 2’yi daha erken tanıtmak, en tanınan modellerinden olan Model 3’ün satışlarının yavaşlamasına yol açabilir. Ayrıyeten, Model 2’nin 2024 başında duyurulacağı, 2025 ortalarında ise üretime başlanacağı iddialar ortasında yer aldı.

En ucuz Tesla olacak Model 2 hakkında neler biliyoruz?

Tesla’nın yeni arabası hakkında çok fazla ayrıntı yok. Fakat şu ana kadar çıkan bilgilere nazaran amaç, aracı 25.000 dolara piyasaya sürmek. Bu da Model 2’nin, en uygun fiyat etiketine sahip Tesla olacağını ortaya koyuyor. Bunun dışında Tesla’nın Çin’deki ünitesinin Model 2 üzerinde çalıştığı biliniyor. Ülke medyası, daha evvel yaptıkları haberlerde şirketin aracı çoktan geliştirmeye başladığını aktarmıştı.

Bunun dışında şimdi nasıl görüneceğini bilmediğimiz Model 2’nin resmi bir isim olmadığını da eklemek gerek. ‘Model 2’ ve ‘Model Q’, yaklaşmakta olan araçtan bahsedilmek için kesimde kullanılan isimler. Tesla’dan bu mevzu hakkında rastgele bir açıklama şimdi yok. İsmin ne olacağını ilerleyen vakitlerde göreceğiz.

Başa dön tuşu