Ford’un Yeni Pick-Up’ıRanger Raptor, Ekim Ayında Türkiye’de

Ford’un pick-up modeli aracı Ranger’a Raptor ismi verilen, yüksek performanslı yeni bir sürüm daha eklendi. 2,0 litre EcoBlue dizel motora sahip Raptor, eski modellere nazaran daha yeterli bir performans ve daha âlâ yakıt iktisadı sağlıyor. Raptor’un haricinde bu pick-up modeli Ranger’a yeni motorlar ve yeni teknolojiler de eklendi.

EcoBlue dizel motor, Ranger XLT’de tek turbolu formda sunulduğunda 170 beygir gücüne sahip. Çift turbolu Ranger Wildtrack’te ise beygir gücü 213’e kadar çıkıyor. 213 beygir gücüne sahip motor, birebir vakitte Ranger Raptor’da da kullanılıyor. 2,0 lt EcoBlue motor, 3,2 lt TDCi motora nazaran fazladan 13 beygir gücüne sahip ve ekstradan 30 Nm tork üretiyor.

Efsane mertebesine ulaşmış Ford F-150’nin Raptor sürümünden esinlenilerek yaratılan Ranger Raptor, ekim ayında piyasaya çıkacak. 10 ileri otomatik şanzıman ile birleştirilmiş olan bu motor, Ranger Raptor’da 213 beygir gücü ve 500 Nm tork ile karşımıza çıkıyor.

Araç, 1.252 kg yükleme kapasitesine sahipken 3.500 kg da römork çekebiliyor. Üstte çift turbolu sürümünden bahsettiğimiz aracın tek turbolu sürümünde 170 beygir gücü ve 420 Nm tork bedelleri göze çarpıyor. Aracın tüketim pahasına bakıldığındaysa 8,3 lt/100 km üzere bir kullanım ortaya çıkıyor.

Tüm bunlara ek olarak yeni Ranger Raptor’da baja, spor, çim, çakıl, kar, çamur, kum, kaya ve olağan isimli sürüş modlarının bulunduğunu ekleyelim. Ford'un yeni aracını yollarda görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.  

Başa dön tuşu