Huawei, Araçlar İçin İlk 5G Donanımı Geliştiren Şirket Oldu

Çinli teknoloji devi Huawei, otomotiv endüstrisinde dünyanın birinci 5G irtibat donanımını yayımladı. Bu, tıpkı vakitte şirketin şoförsüz araba konusundaki kilit tedarikçi olma hırsının da bir göstergesi.

Huawei, MH5000 ismini verdiği ve Ocak ayında yayımlanan Balong 5000 5G yongasını baz alarak ürettiği modül hakkında “Huawei, bu yongayı baz alarak yüksek sürat ve yüksek kaliteye sahip, dünyanın birinci 5G araç modülünü geliştirdi” dedi.

Şirket, geçtiğimiz hafta başlayan Shanghai Autoshow’da yaptığı açıklamada, 5G araç modülüyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Gelecekteki akıllı araç nakliyatı için kıymetli bir bağlantı eseri olacak olan bu 5G araç modülü, otomotiv sanayisinin 5G bölgesine gireceğini gösteriyor.”

Huawei, son yıllarda bu teknolojini Çin’deki Şangay, Shenzhen ve Wuxi üzere kentlerde test ediyordu ve ayrıyeten bunun için FAW, Donfeng ve Changan üzere otomobil üreticileriyle de iş birliğine girmişti. Şirket ayrıyeten bu modülün, bu yılın ikinci yarısında otomotiv dalı için 5G ağ teknolojisini ticarileştirmeye başlamalarında yardımcı olacağını söyledi.

Başa dön tuşu