İkonik Lamborghini Modeli, Yeniden Tasarlandı

Lamborghini Miura’nın üretimi duralı çok uzun vakit olmasına karşın hala geliştirilmiş en düzgün araçlardan biri olarak görülüyor. Pedro Ruperto isimli sanatçı, Miura’nın bugün üretilse nasıl olacağını hayal ederek aracı yeniden tasarladı. Pedro Ruperto, Miura’nın klasik dizaynını büsbütün değiştirdi ve araca çağdaş bir hava kattı. 

Pedro Ruperto tarafından çağdaş hale getirilen Miura’nın dairesel farlarının yerine daha köşeli bir far tasarımı ve ince LED lambalar geldi. Aracın ön kısmı Lamborghini’nin yeni araçları Aventador ve Huracan’nın tasarım çizgisine yaklaştırıldı.

Aracın yanlarda bulunan aynalar, tasarımcı tarafından kaldırıldı. Kaldırılan dikiz aynaları yerine kameralar yerleştirildi. Aracın alt kısımlarına yepyeni versiyonunda olmayan uzantılar eklendi. 

Miura’nın ikonik imgesinin değerli noktalarından olan yani camların gerisine yerleştirilmiş olan hava delikleri, yeni dizayna da olduğu üzere aktarıldı.

Pedro Ruperto, tarafından hayal edilen ve tasarlanan kurgusal Muira’nın kabin içi için rastgele bir tasarım yapılmadı. Kurgusal bir model olduğu için aracın motoru içinde rastgele bir tasarım yapılmadı. 

Lamborghini’nin bu ikonik aracı tekrar üretme bahtı hala var. Şirketin CEO’su Stefano Domenicali, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Miura’yı yine yorumlayacaklarını açıklamıştı. Kim bilir önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Miura efsanesini yine yollarda görebiliriz.

Başa dön tuşu