LEGO, Tesla’nın Cybertruck Aracını Tiye Aldı

Elektrikli araba bölümüne öncülük eden Tesla, geçtiğimiz günlerde ziyadesiyle enteresan bir dizayna sahip olan güçlü pick-up modeli Cybertruck’ın tanıtımını gerçekleştirmişti. Tanıtım gerçekleştirilirken birtakım bireyler, yeni pick-up Cybertruck’ı beğenirken bazı bireyler ise aracın dizaynının enteresanlığı sebebiyle yeni modeli 'değişik' olarak yorumlamıştı. Tasarımı ve donanım özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tesla Cybertruck, tanıtımda yaşanan bir aksilikle gündemdeki yerini sağlamlaştırmıştı.

Tesla, aracı tanıtırken aracın büsbütün zırhlı olduğu ve aracın camlarının süper güçlü camlar olduğu belirtilmişti. Aracın camlarının test görüntülerini gösteren Tesla’nın yayınladığı imgelerde arabanın camları hakikaten de kırılmıyordu lakin tanıtım esnasında gerçekleştirilen testlerde bir aksilik yaşandı. Evvel aracın kapısına balyozla vuruldu ve kapının sağlamlığı kanıtlandı. Akabinde sıra camlara geldiğinde ve cama çelik bir top fırlatıldığında cam, beklenilenin bilakis kırıldı. Bu nedenle Tesla internette dalga konusu hâline geldi.

Oyuncak şirketi LEGO da Tesla’yı tiye aldı:

Danimarka merkezli oyuncak şirketi LEGO, Tesla’nın tanıtım günü yaşadığı aksiliğin akabinde şirketin yaşadığı aksilikle biraz eğlenmek istedi. Facebook sayfası üzerinden bir paylaşım yapan LEGO, Tesla Cybertruck’ın kırılmaz denen camlarının kırılması ile dalga geçmek için bir fotoğraf yayınladı ve üzerine de bununla ilgili bir yazı yazdı.

Otomobilin kırılmaz camlara sahip olduğunu belirten Tesla’yı tiye alan LEGO, gri bir lego kesimi ve dört tekerlekten oluşan bir ‘aracın’ fotoğrafını yayınladı ve fotoğrafa “Kamyonun evrimi işte burada. Kırılmaz cam garantili” notunu düştü. Bilindiği üzere daha evvel de araç hakkında birçok kişi ve firmadan alaycı lisanla paylaşımlar yapılmıştı. Tesla firmasından ya da Elon Musk'tan bu paylaşıma karşılık gelip gelmeyeceğini daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu