Lexus LC 500, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Japon araba devi Toyota bünyesinde çalışmalarını yürüten ve daha çok ürettiği premium araçlarla nam sanan Lexus, yalnızca iki kişinin satın alabileceği yeni modeli “LC 500″ü Türkiye'ye getirdi. Ekim ayında galerilerdeki yeni alacak olan LC 500, 359 beygirlik V6 hibrit motoruyla dikkatlerden kaçmıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, dalın mevcut durumundan ötürü pek çok markanın yeni aracını getirmekten çekindiğini lakin kendilerinin bu türlü bir çekincesinin olmadığını ve hem yeni modellerini getirmeye devam edeceklerini hem de yatırımlarını sürdüreceklerini açıkladı. Geçtiğimiz periyotlarda Lexus'un “LS” ve “ES” modellerini Türkiye'de satışa sunduklarını açıklayan Bozkurt, artık de LC 500 modelini getirdiklerini söyledi.

Lexus'un Türkiye pazarında yer alması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyleyen Bozkurt, Lexus stratejilerinin uzun vadeli olduğunu söyledi. Markanın Türkiye'deki bilinirliğini arttırmak için 2016 yılından beri çabaladıklarını vurgulayan Toyota Türkiye CEO'su, yaptıkları amaçlı çalışmalar ile hedeflerine ulaştıklarını ve artık pek çok tüketiciye ulaşabildiklerini aktardı.

Şirketin muhteşem coupe modeli LC 500 ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bozkurt, şu an için bu modelden Türkiye'ye iki adet getirdiklerini ve yıl sonuna dek bir daha getirilmeyeceğini açıkladı. Araçlardan bir tanesi İstanbul Lexus Dolmabahçe Showroom'unda başkası ise Ankara'daki Lexus Mahall Showroom'unda sergilenecek.

Bozkurt, LC 500'ün iki farklı versiyonu olduğunu bunlardan bir adedinin LC 500, başkasının ise LC 500h olduğunu belirtti. Türkiye'de satışa sunulacak model olan LC 500h, hibrit güç aktarma ünitesine sahip. Toyota Türkiye CEO'su, sipariş alınması halinde 5.0 litrelik atmosferik akaryakıtlı motorlu LC 500'ün de Türkiye'ye getirilebileceğini söyledi. Akaryakıtlı motora sahip olan LC 500, 477 beygir gücünde ve 10 ileri vitese sahip.

Türkiye'ye getirilen hibrit motorlu LC 500 ise tam otomatik ve 4 kademeli bir şanzımana sahip. Bu aracın 0-100 km/s mühleti 4.9 saniye. Yalnızca iki adet getirilen ve yıl sonuna kadar bir daha gelmeyecek olan hibrit motorlu LC 500'ün Türkiye fiyatı ise 1 milyon 690 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Başa dön tuşu