Lexus’un Bu Modeli, Türkiye’de Yalnızca 2 Kişide Olacak

Lexus aslında epeyce başarılı arabalar üretmesine karşın ülkemizde çok da tercih edilen bir marka değil. Çünkü şirket, Toyota’nın lüks arabalarını üretmek ve pazarlamak için kullandığı bir markadır. 

Firmanın ülkemize yeni gelen modeli, LC 500h isimli hibrit motorlu bir araba olacak. Araçta 3.5 litrelik V6 akaryakıtlı motor bulunacak. Bu motoru elektrikli motor da destekleyecek. toplamda 354 beygir güç üretebilecek araçtan ülkemize bu yıl sadece 2 adet gelecek. 

Araç, dünya çapında büyük yankı uyandırmayı ve dizaynıyla mükafatlar kazanmayı başarmıştı. Japon üreticinin yeni şık spor arabası, firmanın efsanevi modelleri olan LFA'yı andırmakla kalmıyor, onun manevî devamı üzere görülüyor.

Yeni Lexus LC 500h, dizaynıyla gerçek manada büyülüyor

Çift kapılı spor arabası LC 500h, LF-FC konseptine göz kırpan bir dizayna sahip. Bu konsept, süratli ve lüks arabaları dizayn ederken firmanın kullandığı genel tasarım lisanını anlatıyor. Performans manasında da dikkat çeken arabanın 0’dan 100 km’ye çıkması sadece 5 saniye sürüyor. 

LC500h’de firmanın performans arabaları için üretilen Multi Stage Hybrid sistemi kullanılıyor. Bu sistem sayesinde aracın azamî güç-yakıt tüketimi istikrarını kurmasının yolu açılmış oluyor. Böylelikle daha sportif ve daha keyifli bir sürüş tecrübesi elde etmek mümkün oluyor. Dört kişilik kapasitesi bulunan araçta Takumi ustalarının el işçiliğiyle yapılan şık tasarım dikkate çarpıyor. Takumi ustaları, Lexus'ların son dokunuş ve iç dizaynını el işçiliğiyle yapan ve 60 bin saatlik çalışmayla uzmanlık düzeyine gelen zanaatkarlar olarak biliniyor.

Bu yıl satılacak olan 2 model, Ankara ve İstanbul'daki showroomlarda sergilenecek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu