McLaren Speedster İçin Tanıtım Görseli Yayınlandı

Geride bıraktığımız Mayıs ayında özellikleriyle ve dizaynıyla tahminen de bugüne kadarki en göz alıcı aracı McLaren GT'yi tanıtan İngiliz araba üreticisi, bir müddettir söylentilere mevzu olan aracı Speedster'ın tanıtım görselini yayınladı. Siyahın asaletini yansıtan bir dizayna sahip olduğu görülen araç, dikkat cazip birçok özelliğe sahip.

Adeta yok denecek kadar küçük bir ön cama sahip olan Speedster, bu özelliğiyle şoförlerine epey farklı bir sürüş tecrübesi sunacak. Kapılarının V biçiminde açılacağı belirtilen bu araç, yüksek sürate ulaştığında stabilliğini muhafazası için birçok tasarım atılımıyla donatılmış. 

İşte karşınızda McLaren Speedster:

Çift turbolu bir V8'den güç alacağı belirtilen araçta kullanılan karbon fiber ayrıntılar, hem tasarım hem de hafiflik manasında birtakım avantajlar sağlıyor. Bugüne kadarki en hafif McLaren olacağı söylenen aracın bu hafifliğinin hızlanmaya da büyük katkı koyması bekleniyor.

Çıkış tarihi ve iddiası fiyatı:

Dünya genelinde sadece 399 adet bulunacak bu özel aracın 2020 yılının sonlarında çıkacağı düşünülüyor. Fiyatının varsayımı olarak 1,5 milyon dolar olması beklenen aracın tüm stoklarının kısa müddette tükenmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu