Mercedes-Benz’in Yeni A-Serisi Sedanı Türkiye’de – Fiyatı

Mercedes-Benz de son yıllarda eser gamını genişletmeyi tercih eden araba üreticileri ortasında yer alıyor. Son devrin beğenilen pazarlarından olan kompakt araç pazarına giriş yapan Mercedes-Benz, bu segmentteki birinci sedan arabası olan A-Serisi Sedan’ı Türkiye’de satışa sundu. Alman firma, yeni aracın yıl sonuna kadar toplam satışlarda en az %10’luk hisse almasını amaçlıyor. Böylece Mercedes-Benz, Premium kompakt araba pazarında başkan pozisyonunu muhafazayı amaçlıyor.

Yeni arabada yapay zeka ve geniş iç yer, en çok öne çıkan özellikler olacak. Aracın tanıtımı için düzenlenen toplantıya, Mercedes-Benz Türk Araba Kümesi İcra Heyeti Üyesi Şükrü Bekdikhan, yöneticiler ve davetliler katıldı.

Toplantıda kelam alan Bekdikhan, A-serisinin yalnızca Daimler’in global portföyü içi değil, Türkiye pazarı için de çok değerli olduğunu belirtti. Aracın global tanıtım süreci hakkında bilgi veren ve aracın birinci andan itibaren büyük ilgi gördüğünü belirten Bekdikhan, yeni A-serisi sedanın Türk tüketicilerle buluşacağını açıkladı. Hem dünya çapında hem de Türkiye’de 3 yıldır Premium araç dalında Daimler’in dorukta olduğunu belirten yönetici, geçen yıl amaçlarını yakaladıklarını söz etti.

2019 yılında piyasanın yarı yarıya daraldığını söyleyen Bekdikhan, yılın birinci 5 ayında 3200 araç sattıklarını ve segmentte tepede yer almaya devam ettiklerini söyledi. A-Serisi’nden beklentilerini de açıklayan Bekdikhan, “A- serisi sedan için toplam satışlarımızın içerisinde yüzde 10'lük dilimde öngörüyoruz. A-serisinin daha da başarılı olması mümkün mü? Natürel ki mümkün. Türkiye'de sedan pazarı, toplam pazarın neredeyse yüzde 50'sini oluşturuyor. Bu sedan pazarı içerisinde premium segmentte A-serisiyle birlikte yer bulmaya çaba edeceğiz. A-serisi ile olan umutlarımız fazla” açıklamasını yaptı.

4549 mm x 1796 mm x 1046 mm boyutlara sahip olan aracın aks arası ise 2729mm. 420 litrelik bagaj hacmine sahip aracın içi, segmentindeki araçlara kıyasla epeyce geniş kalıyor. 163 beygirlik, 250 Nm Tork üreten çift kavramalı 7G-DCT motora sahip A 200, akaryakıtlı model olarak karşımıza çıkıyor. Dizel olan araçta ise 116 beygirlik, 260 Nm torka sahip 7G- DCT motor bulunuyor. Bu araç, A 180 d ismiyle piyasaya çıkacak.

A 180 d'nin fiyatı 246,600 TL'den başlayacak. A 200'lerin ise temel model fiyatı 281,300 lira olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu