Porsche 2020 Yılında İki Yenilenmiş Modelle Geliyor

Alman araba markası Porsche, genel olarak ürettiği spor araçlar ile biliniyor. Neredeyse tüm modelleri hem önemli manada süratli hem de tasarımsal olarak kendine has çizgiler barındırıyor. Yüksek beygir güçleri ve 0-100 kilometreye ulaşma müddetleri de şirketin dikkat alımlı özelliklerinden bir tanesi. Şirket artık, 718 Cayman GT4 ve 718 Spyder modellerini yeniledi. Yenilenen modellerin tanıtımını yapan Porsche, spor araçlar konusundaki çizgisini bozmadan kendi yolunda yürümeye devam ettiğini gösteriyor. İşte teknik özellikleriyle birlikte Porsche 718 Cayman GT4;

2020 model Porsche 718 Cayman GT4, 4.0 litrelik bir motora sahip. Motor, 6 silindir ve tam olarak 414 beygir gücünde. Porsche'nin bu modelinde kullandığı motorların biraz şaşırtan fakat düşünüldüğü vakit çok mantıklı gelen bir özelliği bulunuyor. Bu özellik motorun uyarlanabilir silindirlere sahip olması. Uyarlanabilir silindir, Porsche 718 Cayman GT4'ün ikili silindir kümelerinden bir adedinde enjeksiyon sürecini durdurabiliyor. Bu sayede araba gerekmeyen durumlarda bu silindiri kapatabiliyor ve bu da yakıt tasarrufu sağlıyor. 0-100 kilometre sürate ulaşma mühleti 4.2 saniye olan Porsche 718 Cayman GT4'ün azamî suratı ise saatte 302 kilometre.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Porsche 718 Cayman GT4, mauel vites ve 20 inç jantlara sahip. Şirket, lastik üreticisi Michelin'ın özel bir teknoloji kullanarak ürettiği Sport Cup 2 modelini kullanarak, bu spor otomobilin lastiklerinin hızlandıkça yola daha çok yapışmasını sağlıyor. Porsche 718 Cayman GT4'ün fiyatı ise 100 bin 450 dolardan başlıyor. 

Porsche 718 Spyder'da da 4.0 litrelik 6 silindirli bir motor kullanılıyor. Aslına bakacak olursak bu modelde kullanılan motor, 718 Cayman GT4'te kullanılan motorla tıpkı yapıya sahip. 414 beygir gücünde olan motor turboşarj özelliğine sahip. 6 ileri manuel vitesi olan 718 Spyder'da, vites değiştirme suratını biraz daha artırmak için vites kolu 1 santimetre daha kısa dizayn edilmiş durumda. Bununla birlikte aracın yerden yüksekliği de daha düzgün bir yol tutuşu için 3 santimetre kadar düşürülmüş. 

Porsche, her iki modelde de egzoz sistemini değiştirdi. Bu da yenilenen spor arabaların daha gür bir sese sahip olacağı manasına geliyor. Tüm bu özellikleriyle birlikte azamî 300 kilometre sürat yapabilen Porsche 718 Spyder da 97 bin 550 dolardan başlayan fiyatıyla satış bayilerindeki yerini alacak.

Porsche'nin bu iki yeni modeli için şimdiden sipariş verilebiliyor. Arabalardan kaçar adet üretileceği bilinmiyor lakin şirket, yenilenen modellerini 2020 yılının ilkbaharında bayilere getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu