Porsche, AR Visualizer Uygulamasını Duyurdu

Mobil aygıtlar artık hayatımızın ayrılmaz bir kesimi. Neredeyse bütün dallar bir biçimde akıllı telefonların kullanıcılara sunduğu nimetlerden faydalanmaya çalışıyor. Araba dalı de bunlardan bir tanesi. Lüks araçlarıyla ön plana çıkmayı başaran Alman araba devi Porsche de taşınabilir aygıtlara uygulama geliştirmeyi seven şirketlerin başında geliyor. Şirketin arabalarıyla ilgili pek çok uygulaması bulunuyor. Porsche artık bu uygulamalara bir yenisini daha ekledi. 'Porsche AR Visualizer' olarak taşınabilir platfromların uygulama mağazalarında kullanıcıların hizmetine sunulan bu uygulama, isminden da anlaşılabileceği üzere artırılmış gerçeklik içeriyor. Uygulamayı taşınabilir cihazlarınıza indirdikten sonra Porsche'nin lüks araçlarını simüle eden bu uygulama sayesinde hem Porsche araçlarını kendi zevkinize nazaran tasarlayabiliyorsunuz hem de oluşturduğunuz Porsche'nizi sürebiliyorsunuz.

İşte Porsche'nin Google Play Store ve App Store üzerinden paylaştığı o uygulama;

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Porsche yetkililerinden Oliver Hoffmann, bu uygulamanın Porsche markasını seven yahut bir Porsche satın almak isteyen müşteriler için yeni bir tecrübe yaşatacağını belirterek, “bu program sayesinde müşterilerimiz araçlarının bir ön izlemesini oluşturabilirler, diledikleri üzere tasarlayabilirler ya da yalnızca arkadaşlarıyla eğlenceli vakitler geçirmek için kendi Porsche'lerini oluşturabilirler” dedi. 

Uygulamada şu an için yalnızca 2 farklı model bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Porsche'nin efsane araçlarından bir tanesi olan Porsche 911 Carrera. Oburu ise Porsche'nin şimdi konsept dizaynında olan 'Mission E' projesi. 2019 yılının sonuna kadar Porsche tarafından üretilmiş olan tüm araçların uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor.

Uygulamayı akıllı telefonunuza ya da tabletinize yüklediğiniz vakit sizi direkt modellerin olduğu bir sayfa bekliyor.

İstediğiniz modeli buradan seçtikten sonra aracın 3 boyutlu modellemesi telefonunuza indiriliyor. Porsche'nin bu türlü bir karar alarak telefonların hafızalarında büyük bir yer kaplamaması da takdire şayan doğrusu. Seçtiğiniz model telefonunuza indirildikten sonra Porsche sizden uygun bir yer bulmanızı istiyor ve uygun taban bulunduktan sonra aracın modeli bu noktaya konduruluyor.

Modelin boyutlarını da bulunduğunuz ortamın müsaitliğine nazaran büyütebiliyorsunuz. Hatta bu aracın gerçek boyutlarına yakın bir formda yerleştirmek mümkün. 

Basit bir arayüzü olan bu uygulamanın tahminen de en ilgi cazibeli noktası ise oluşturduğunuz aracı sürebiliyorsunuz. Bu da uygulamaya hem hoş bir tecrübe katmış hem de önemli manada eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

Bu uygulamayı edinmek isterseniz çabucak aşağıda bulunan irtibatlar yardımıyla kendinize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu