Porsche Cayenne Coupe Türkiye’ye Geldi

Porsche, SUV alanında da arabalar piyasaya sürmeye başladığında büyük olay yaratmıştı. Firma, yıllar içerisinde bu isteğinin süreksiz bir heves olmadığını gösterdi. SUV ailesinin en genç üyesi Cayenne Coupe, Türkiye genelindeki 8 Porsche bayisinde satışa sunuldu. 

Coupe modeli, adaptif art rüzgarlığı, iki farklı tavan konsepti ve daha keskin çizgileriyle dikkat çekiyor. Tavan, geriye hakikat yavaşça aşağı iniyor. Böylece SUV daha dinamik bir imgeye kavuşuyor. Cayenne, sınıfının en spor görünüşlü modellerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Araç, bir evvelki versiyona nazaran 18 mm genişlemiş durumda. Bu da daha güçlü görünmesini sağlıyor. Art plaka tampona entegre ediliyor. Böylelikle araç, olduğundan daha alçak gözüküyor. 

Adaptif tavan rüzgarlığı birinci olarak Cayenne Turbo ile SUV sınıfına merhaba demişti. Yeni araçta bu rüzgarlık, Porsche Active Aerodynamics’in bir modülü haline gelerek daha da ileri gidiyor. 2,16 metrekare alana sahip, sabit camlı panaromik tavan, aracın içini daha keyifli hale getiriyor. Şoförleri ise stor perde ile güneş ışıkları ve soğuğa karşı koruyor.

Araç, dört kişi için çok geniş bir alan sunuyor. Bu modelde artta oturan yolcular, Cayenne modeline kıyasla 3 santimetre daha aşağıda oturuyorlar. SUV’nin geriye gerçek alçaldığını göz önüne alırsak, bagaj alanının geniş olması ve insanların başını tavana vurmaması için yerinde bir tercih olmuş. Aracın 625 litrelik bagaj hacmini, art koltukları kapatarak 1540 litreye çıkarmak mümkün oluyor. 

Aracın iki farklı motor seçeneği var. Bunlardan birincisi, süperşarjlı, 6 silindirli 3 litrelik Cayenne Coupe 340 HP modelinde yer alan motor. Azami torku 450 nm olan araç, Sport Chrono paketinde 0’dan 100’e 6 saniyede çıkıyor. Bu müddet, hafif sportif pakette ise 5,9 saniyeye geriliyor. Aracın en yüksek suratı ise saatte 243 kilometre.

Cayenne Turbo Coupe ise 4 litrelik V8 motoru, ikiz süperşarjlı 550 PS’lik motoru ile 770 Nm tork üretiyor. Cayenne Turbo Coupe, 0’dan 100’e 3,9 saniyede çıkıyor. Aracın en yüksek suratı da 286 km/s olarak ölçülüyor. 

Yeni Porsche Cayenne Coupe, Elektrik Takviyeli Direksiyon, 20 inç alüminyum jant, ön ve art geri vites kamerası, Park Asistanı, Porsche Etkin Süspansiyon İdaresi ve Sport Chrono Paketi’ne sahip.

Başa dön tuşu