Porsche Taycan’ın İç Tasarım Fotoğrafları Sızdırıldı

Geçtiğimiz hafta, Porsche Taycan’ın, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları sızmıştı. Çıkan fotoğraflarda Taycan, neredeyse kamuflajından büsbütün arınmasının yanı sıra şekil olarak Mission E konseptine epey benziyordu.

Stuttgard merkezli araba üreticisinin yeni arabası Taycan’ın iç dizaynının da fotoğrafı sızdırıldı. Taycan Forum’dan sızdırılan fotoğrafta, büsbütün elektronik olan Porsche kabini gözüküyor. Buradaki tasarım da birinci sefer üç yıl evvel çıkan Mission E konseptiyle hayli benzerlik gösteriyor.

Benzerlik birinci olarak ön göğüs dizaynında başlıyor, bu kısım dijital bir ekranla yatay formunda kaplanmış biçimde görülüyor. Dokunmatik ekran denetim paneli de konsolun ortasına pozisyonlandırılmış. Mission E ile olan fark ise renk seçimlerinde yatıyor. Burada daha siyah renkler ağırlıktayken Mission E’de daha açık renkler ön plandaydı.

Tüm bunlara ek olarak, yolcu koltuğunun, çoklu elektrikli ayarlama seçeneklerinin olduğu görülüyor ki Porsche üzere lüks bir markadan epey beklenen bir ataktı. 2020 Taycan, bu sene eylül ayı içerisinde görücüye çıkacak. Aracın birinci üretim yılında gaye olarak ise 20.000 adet belirlenmiş durumda.

Başa dön tuşu