Renault Austral Türkiye’ye Fiyatı Belli Oldu

Renault Austral’ın Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu. Emre Özpeynirci, aracın 24 Nisan itibarıyla ön siparişe açılacağını ve haziran ayında da teslim edileceğini duyurdu. Aracın başlangıç fiyatı da az çok belli olmuş durumda.

Fransız otomobil devi Renault, bundan bir yıl önce Austral olarak isimlendirdiği yeni C-SUV otomobilini tanıtmıştı. Bazı ülkelerde çoktan satışa sunulan otomobil, ülkemize ise bu yıl içerisinde gelecekti. Gazeteci Emre Özpeynirci, Renault Austral için artık çok yaklaştığımızı söyledi. Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Özpeynirci’ye göre Austral’ın Türkiye satışları, 24 Nisan’da resmen başlayacak.

Austral, Renault’un son yıllardaki en dikkat çekici otomobillerinden bir tanesi. Zira Renault, Nissan ve Mitsubishi’nin ortak olarak geliştirdiği CMF-CD isimli bir platform üzerine inşa edilen otomobil, daha ilk aylarında “Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü” listesinde kendisine yer buldu. Ayrıca bu C-SUV, AUTOBEST tarafından “2023 yılının en satın almaya değer otomobili” olarak seçildi. Hal böyle olunca aracın Türkiye’de ilgi göreceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

250 bin TL, Renault Austral sahibi olmak için ilk aşamada yeterli olacak!

Renault Austral

Emre Özpeynirci’nin açıklamasına göre Renault Austral sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 24 Nisan itibarıyla 250 bin TL kapora yatırıp, sıraya girecekler. İlk 500 kişi, Haziran 2023 itibarıyla aracını satın almaya hak kazanacak. Teslim tarihi yaklaştığında, aracın kesinleşmiş fiyatı da ortaya çıkacak ve vatandaş, geriye kalan ödemeyi yapacak.

Peki Renault Austral’ın Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Renault Austral Türkiye fiyatı

Markanın resmi internet sitesindeki bilgilere göre Renault Austral’ın Türkiye’deki başlangıç fiyatı, 1 milyon 190 bin TL olacak. Opsiyonel özellikler, bu fiyata dahil değil. Az önce de belirttiğimiz gibi haziran ayı geldiğinde, o günün koşullarında yeniden fiyat değerlemesi yapılacak.

Renault Austral’ın tüm teknik ve tasarım özellikleri için:

Renault Austral Tanıtıldı! Hem Tasarımı Hem Özellikleriyle Peugeot 3008’e Bomba Rakip

“Austral” ne demek?

Clio, Megane, Talisman ve Dahası… Renault, Otomobillerine Neden Böyle İsimler Veriyor ve Bu Kelimeler Aslında Ne Demek?

Başa dön tuşu