Renault Trucks, 2023’ten itibaren tüm pazar segmentleri için elektrikli araç gamı sunacak

Renault Trucks, elektrikli mobiliteye yatırım yapmayı sürdürüyor. 2023 itibariyle, dağıtım, şantiye ve uzun yol üzere tüm pazar segmentleri için elektrikli Renault Trucks teklifi sunuluyor olacak. Renault Trucks, bu geliştirmeleri desteklemek, pazara eksiksiz ve rekabetçi bir eser gamı sunabilmek için elektrikli mobiliteye özel bir operasyonel tertip oluşturuyor. Böylelikle, fosil yakıtsız taşımaya yönelik dayanağını de göstermiş oluyor.

Paris Mutabakatı kapsamında, global ısınmayı sanayi öncesi düzeylere kıyasla 1,5 Santigrat derecenin altındaki düzeylerle sonlandırma amacını desteklemek için Renault Trucks, filosunu 30 yıl içinde karbon salınımsız hale getirmek üzere kademeli olarak elektrikli hale dönüştürme konusunda kararlı. Kamyonların kullanım ömrü en az on yıl olduğundan, 2040 itibariyle üretilen tüm kamyonların fosil yakıtsız çalışıyor olması ön görülüyor. Karbon salınımsız taşımaya yönelik bu büyük dönüşümü tamamlamak için elektrikli akü ve yakıt hücreli elektrikli araçlar, kritik ehemmiyete sahip olacak.

A Z.E. Cazibeli ve şantiye versiyonları 2023’ten itibaren kullanıma sunuluyor

Mart 2020’de Renault Trucks, Blainville-sur-Orne tesisinde ikinci jenerasyon elektrikli araçlarının seri üretimine başladı.

Renault Trucks, pazarda yükleri 3.1 tondan 26 tona kadar değişen araçlarla kapsamlı bir “tam elektrikli” eser gamına sahip. Renault Trucks D Z.E., D Wide Z.E. ve Renault Trucks Master Z.E.’den oluşan eser gamı, kent içi taşıma, teslimat, dağıtım ve atık toplama ile ilgili her tıp ihtiyacı karşılıyor.

Ancak Renault Trucks, araç elektrifikasyonunu tüm kullanım alanlarını kapsayacak biçimde genişletmeyi hedefliyor. 2023’ten itibaren bölgesel ve bölgeler ortası taşıma muhtaçlıklarını karşılayacak bir Z.E. çekicinin pazarlaması için gerekli hazırlıklar sürüyor. Bu tarih itibariyle, kent içi şantiye için tasarlanmış büsbütün elektrikli bir model de kullanıma sunulmuş olacak.

Bulunduğumuz on yılın ikinci yarısında Renault Trucks, bilhassa ağır ve şiddetli uzun yol operasyonlarına yönelik hidrojen yakıt hücreli elektrikli bir kamyon eser gamı sunacak.

İddialı gayelerini destekleyen, elektrikli mobiliteye özel bir Ar-Ge organizasyonu

Renault Trucks Lideri Bruno Blin, açıklamasında: “Elektrikli mobilite, stratejimizin en kıymetli ayaklarından biri ve bu alanda başkan olmayı hedefliyoruz. 2030 itibariyle satışlarımızın 35’inin elektrikli araçlardan oluşmasını hedefliyoruz. 2040 itibariyle araç gamımızın tamamı, 100 fosil yakıtsız olacak” diye belirtiyor.

Bu maksatlara ulaşmak hedefiyle Renault Trucks, gerek Araştırma ve Geliştirme, gerekse satış ve satış sonrası tertipler için özel gruplardan dayanak alıyor.

Renault Trucks, Ar-Ge tarafında stratejik iştiraklerin yanı sıra kesimi olduğu Volvo Group ile yakalanan sinerji sayesinde hacimleri artırmayı, maliyetleri azaltmayı ve bu ihtilalin getirdiği temel teknolojik zahmetlerin üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Nakliyecilere en uygun elektrikli mobilite tahlillerini sunmak üzere Renault Trucks, kamyon elektromobilitesine basamaklı bir geçiş için değerli bir segment olan Volvo Group’un orta tonajlı araçlara özel yeni geliştirdiği çalışmasından faydalanacak. Renault Trucks ek olarak, Volvo Group akü tedariki, tekrar kullanımı ve geri dönüşümünün yanı sıra şarj tahlillerinde profesyonel yeni kuruluşu Volvo Energy tarafından geliştirilen iştirakten da yararlanacak. Ağır yük kamyonu uygulamalarına özel akü paketlerinin gelişimi için ise Volvo Group ve Samsung SDI tarafından oluşturulan stratejik paydaşlıktan faydalanılacak.

Sürdürülebilir geçişi kolaylaştırmak için Renault Trucks, 33 milyon Euro yatırımla 2023 yılının başında kurulacak olan Lyon’daki yeni Ar-Ge merkezinin (X-Tech Arena) takviyesinden de yararlanıyor olacak.

Yüksek katma pahalı bir elektrik eser gamı ile müşterilerin güç dönüşümü desteklenecek

Z.E. Eser gamının pazarlanması ve müşteri dayanağına gelince Renault Trucks, operasyonel verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırmak emeliyle elektrikli mobilite projelerinden sorumlu yeni bir yapılanmayı faaliyete geçirdi. Üst düzey uzmanlık bilgisine sahip bu grup, nakliyecilere artı kıymet katan akıllı ve rekabetçi bir eser gamı sunmak için tüm paydaşlarla (nakliyeciler, distribütörler, kamu yetkilileri, güç tedarikçileri, vb.) iştirakler geliştirmek için çalışıyor.

Son olarak Renault Trucks, en uygun tahlilleri arayan müşterilerinin operasyonlarını kolaylaştırmak üzere araç teklifine yeni hizmetler eklemek için gerekli çalışmaları yaptı. Araca ek olarak, Renault Trucks markası aküler, müşterilerinin tesislerinde şarj tesisleri kurmak için gerekli tahliller, güç optimizasyonu, bakım ve tamirat, finans ve sigorta da dahil olmak üzere kapsamlı bir nakliyat tahlili sunuyor. Sonuç olarak, kendini müşterilerinin operasyonlarını kolaylaştırmaya adamış olan Renault Trucks, en yeterli tahlil ortağı olmayı hedefliyor. Bu da büyük değişiklikler ve belirsizlikler periyodunda, nakliyecilerin en çok muhtaçlık duyduğu yaklaşım oluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu