Renault Trucks’ın uluslararası yarışmasında Türk gencinin tasarımı, birinci oldu

Renault Trucks, yeni T ve T High modellerini, Euro Truck Simulator 2 oyunu ile tanıtırken oyun içinde bir de tasarım yarışı düzenledi. Mayıs ayında başlayan ve tüm dünyadan iştirakçilerin yeni modelleri tasarladığı müsabakayı, Türkiye’den 18 yaşındaki lise son öğrencisi Enes Bolat kazandı. Enes Bolat’ın tasarımı, gerçek bir Renault Trucks aracına uygulanarak sergilendi.

Renault Trucks, Euro Trucks Simulator 2 oyununun yayıncısı SCS Software’in Twitch hesabında düzenlediği canlı aktiflikte, birçok ülkeden iştirakçinin olduğu memleketler arası tasarım yarışının kazananını açıkladı. Oyuncuların, oyunun özelleştirme aracı ile kendi Renault Trucks T High modellerini tasarladığı müsabakada, 18 yaşındaki Enes Bolat Türkiye’ye birincilik kazandırdı. Enes Bolat’ın tasarımı, gerçek bir Renault Trucks T High aracına uygulanarak sergilenirken resmi olarak ETS2 oyunana da dahil edildi.

Enes Bolat, 2.200 saatten fazla oyun tecrübesiyle tutkulu bir Euro Trucks Simulator 2 oyuncusu. IT dalında meslek yapmayı planlayan Enes Bolat, yarışta manzara sürece yazılımını kullanarak kendi dizaynını oluşturdu.

3D olarak Renault Trucks T’nin tasarımı için iki hafta çalışan genç adam, “Bu tasarımı hazırlarken ralli otomobillerinden ilham aldım. Özel bir yazılım kullanarak bir şablon oluşturdum, sonra onu modelledim ve oyuna aktardım” dedi.

Enes Bolat, dizaynında kırmızı, siyah ve grinin tonları olmak üzere üç ana renk kullandı. Kırmızı şeritler ekleyerek farların dizaynını belirginleştirdi ve vurguladı.

Ralli otomobillerinden esinlenilen damalı bir desen, kabini çevreliyor ve Renault Trucks logosu kamyonun ön kısmını tamamlıyor. Yanlardaki siyah çizgiler sürat tesiri katarak “Renault Trucks Diamond Evolution” olarak isimlendirilen bu araca ince bir görünüm kazandırıyor.

Enes Bolat; “Euro Trucks Simulator 2’den Renault Trucks araçlarına aşinaydım lakin yeni modellerinin lansmanını ETS2 ile yapmasının akabinde markaya olan ilgim arttı. T ve T High Evolution araçlarının estetiğini ve bilhassa yeni far tasarımı çok beğendim. Renault Trucks tasarım yöneticisinin konuşması da beni yarışa katılmaya motive etti” diye açıkladı. Birinciliği kazanacağını asla hayal etmediğini belirten Enes Bolat; “Uzun yıllardır oynamaktan zevk aldığım bu oyunda memleketler arası bir müsabakayı kazanmak ve tasarımımın resmi olarak oyuna dahil edilmesi inanılmaz bir mutluluk” diyerek heyecanını söz etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu