Rolls-Royce Phantom Tempus: uygun büyüklükte benzersiz bir motorlu araç

“Geçtiğimiz yıl yaşanan olaylar, başta müşterilerimiz olmak üzere pek çok insanın vakitle ilgili hislerini ve alakalarını yine değerlendirmesine neden oldu. Tarihte, hayatta bu kadar çok şeyin süreksiz göründüğü bir anda, müşterilerimiz bir Rolls-Royce motorlu otomobilin sunduğu eşsiz zamansızlık, uzun ömür ve kalıcılıkta teselli arıyorlar.

Bu nedenle Phantom Tempus Koleksiyonu için harika bir andı – gizemli bir göksel fenomen olan ve insanlık tarihinin en büyük beyinlerinden biri olan Albert Einstein’dan ilham alan tepe eserimizin süper bir enkarnasyonu.

Hepimizin bildiği üzere, vakit asla yerinde durmaz, kimseyi beklemez. Bu nedenle, onu yönetiriz, koruruz, hesabını veririz, tartar ve en küçük kısmına kadar ölçeriz. Phantom Tempus ile, saatin kasıtlı yokluğunun da gösterdiği üzere, bu kısıtlamaların artık geçerli olmadığı bir alan yarattık. Rolls-Royce müşterileri vakte bağlı değildir; tüm baskıları ve talepleriyle dış dünya unutulmaktadır.

Phantom Tempus, kozmosta kendi yerini ararken dünyayı şekillendirenlere yönelik bir motorlu otomobildir. Ferdî armağanlarımız, yeteneklerimiz ve fırsatlarımız ne olursa olsun, hepimize Vakit verildiğini ve her anı en âlâ halde değerlendirmenin bize bağlı olduğunu anlıyorlar. “

Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars

Lüks dünyasının doruğunda yer alan markanın tepe eseri Rolls-Royce Phantom, bugün özel ve ender bir koleksiyon olan Phantom Tempus Koleksiyonu’nun konusu oldu. Phantom’un yeni yinelemesi, vakitten ilham alıyor.

Phantom Tempus Koleksiyonu’nun tasarımı, vakit ve cihanla ilgili çeşitli estetik ve entelektüel temaları kapsar. Değerli bir bileşen, 1967’ye kadar bilinmeyen ve sırf uzayın en derin noktalarında bulunan ender bir astronomik fenomen olan Pulsar’dır. (Şimdiye kadar keşfedilen en yakın uzaklık 280 ışıkyılı yahut Dünya’dan 1.680 trilyon mildir) Çok ağır, beyaz ve sıcak yıldızlar, son derece nizamlı darbelerle elektromanyetik radyasyon yayarlar ve bu onları kozmostaki en gerçek saatlerden kimileri haline getirir.

Phantom Tempus’ta, bu harikulâde tabiat gücü, fiber optik aydınlatma ve karmaşık özel işlemelerden oluşan Starlight Tavan Döşemesi’nde bir merkez modülü olarak gösteriliyor ve eşsiz Pulsar Tavan Döşemesi’ni yaratıyor.

Zamanın öteki bir tarafı – hareketsiz durduğu yanılsaması – ‘Zamanın Donmuş Akışı’ ele alınmıştır. Bu eşsiz sanat yapıtı, müşterilerin vakitten ve vaktin sınırlamalarından özgürlüğünü belirtmek için saatin kasıtlı olarak çıkarıldığı ön panoda yer almaktadır. Tek bir alüminyum kütük, bir pulsar yıldızının 100 milyon yıllık bir dönme devrini temsil eden, tek tek konturlu 100 sütun oluşturmak üzere öğütülür. Her sütun siyah anotlanmış ve ışığı yansıtacak biçimde elle cilalanmıştır. Göz boyunca hareket ettikçe, tüm yapı, büsbütün sağlam olmasına karşın, dalgalı ve esniyor üzere görünür.

Galerinin bir açıklaması, eldiven bölmesindeki oyulmuş bir plakanın üzerinde, Albert Einstein’ın “Geçmiş, şimdiki vakit ve gelecek ortasındaki ayrım, inatla kalıcı bir yanılsamadır” yazmaktadır.

Kapıların iç kısmında dönen, kıvrımlı bir yıldız deseni görülüyor. Yüzlerce aydınlatılmış delikten oluşan kontrast derideki ilave delikler, tesire daha fazla derinlik ve detay katarak, aydınlatılmadığında bile atmosferik bir hava sağlar.

Phantom Tempus Koleksiyonunun dışı, yerin karanlığını ve gizemini somutlaştırmak için yaratılan yeni boya kaplaması olan Kairos Blue ile sunuluyor. Boya, yıldızları temsil eden ışığı yakaladıkça parıldayan mücevher gibisi Mavi Mika pullarını içerir. Bu efekt siyah dış ayrıntılarla vurgulanır.

Phantom Tempus’un kaputunu süsleyen ve 110. yılında olan Spirit of Ecstasy, eşsiz bir tarih ve müşteri için özel ehemmiyete sahip pozisyonla kişiselleştirildi. Bir evlilik, bir çocuğun doğumu ve hatta büyük bir iş başarısı, ikonik heykelcik temelinde vakitsiz bir hatırlatma olarak kazınabilir.

Tamamlayıcı bir süs olarak, koleksiyona eşlik edecek eşsiz bir aksesuar geliştirildi. Çok beğenilen Rolls-Royce Şampanya Sandığı’na dayanan Tempus Şampanya Sandığı, koleksiyonun ayırt edici bir ögesini içeriyor. Masanın üzerine elle boyanmış bir Pulsar resmi var ve bunun altında eksiksiz bir biçimde tasarlanmış, hem şampanya hem de havyarı soğutmak için termal şişeler, bir V12 motorunun silindirlerini uyandırmak için düzenlenmiş dört adet el imali kristal bardak ve hoş bir anne inci havyar kaşığı bulunmaktadır.

Rolls-Royce, bayilerindeki yüz yüze etkileşimlere ait devam eden seyahat kısıtlamaları ve sınırlamalarına karşılık olarak, Google Cardboard uygulaması aracılığıyla erişilebilen Phantom Tempus için bir Sanal Gerçeklik sunumu oluşturdu. Müşterilere Koleksiyonun iç ve dış kısımlarını büsbütün içine alan 360 ° gezdiren müşteriler, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar Phantom Tempus’un fevkalâde varlığını kendilerine uygun bir anda yaşayabilirler.

Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös şu sonuca varıyor: “Phantom bizim tepe eserimizdir, bu nedenle bir Koleksiyon Otomobil üretmek her vakit bizim ve müşterilerimiz için son derece değerli bir andır. Phantom Tempus ile ilham kaynaklarımız uygun formda büyük ölçekte: vakit, derin uzay ve kozmosu ve onun içindeki yerimizi görme halimizi değiştiren teorik bir fizikçi. 20 otomobilin hepsinin halihazırda rezerve edilmiş olması, bunların dünya çapındaki müşterilerimizde nitekim yankılanan temalar olduğunu gösteriyor.

TEKNİK VERİLER

Phantom: NEDCcorr (birleştirilmiş) CO2 emisyon: 329-328 g/km; Yakıt Tüketimi: 19.5-19.6 mpg / 14.5-14.4 l/100km; WLTP (birleştirişmiş) CO2 emisyon: 356-341 g/km; Yakıt Tüketimi: 18.0-18.8 mpg / 15.7-15.0 l/100km

Phantom Extended: NEDCcorr (birleştirişmiş) CO2 emisyon: 330-328 g/km; Yakıt Tüketimi: 19.5 mpg / 14.5 l/100km; WLTP (birleştirilmiş) CO2 emisyon: 361-344 g/km; Yakıt Tüketimi: 17.8-18.6 mpg / 15.9-15.2 l/100km

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu