sahibindex Aralık Vasıta Raporunda 2022’nin En Çok İlgi Gören Markaları Belirlendi

sahibinden’da yayınlanan ilan bilgilerinden hazırlanan sahibindex Aralık Vasıta raporuna nazaran ayın en çok ilan verilen kategorisi Araba oldu. Sıralama; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar kategorisi ile devam etti.  Marka & Model sıralamasının önderi Renault – Clio oldu. Sıralama; Renault – Megane, Volkswagen Passat, Opel – Astra ve Ford Focus ile devam etti. Arazi/ SUV & Pick-up kategorisinin marka sıralaması ise Nissan, Volkswagen, Land Rover, Dacia ve Peugeot oldu.

5 büyük ilin marka model tercihleri incelendiğinde ise en çok ilan verilen araçlar İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya’da Renault Clio, Ankara’da ise Ford Focus oldu. En çok araba ilanı veren vilayet Antalya oldu; sıralama, İzmir, İstanbul, Bursa ve Ankara ile devam etti.

sahibindex raporunun son 12 aylık bilgilerine nazaran ise, ikinci el pazarında yılın en çok ilgi gören markaları A Segmenti’nde Fiat 500, B Segmenti’nde Renault Clio, C Segmenti’nde Honda Civic D Segmenti’nde Volkswagen Passat, E Segmenti’nde BMW 5 Serisi, F Segmenti’nde Land Rover Range Rover Spor oldu. Bu markalar ise ODMD – Otomotiv Distribütörleri & Mobilite Derneği’nin, markaların satış ve bağlantı muvaffakiyetlerini ödüllendirmek emeliyle düzenlediği “2022 Gladyatörleri” tertibinde sahibinden Özel Ödülü’nü aldı.

sahibindex Vasıta raporuna nazaran Aralık ayında en çok beyaz, gri, siyah, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt tipi dizel olan ve model yılı 2016 olan araçların ilanı yayınlandı.

Tüm ilanların %27’sini 200.001 – 300.000 km aralığındaki araç ilanları oluşturdu.

Fiyatlara baktığımızda ise 250.0001- 500.000 TL aralığı %40 ile en çok ilan yayınlanan fiyat aralığı oldu. 

sahibinden’da Aralık ayında ilan bakanların en çok görüntüledikleri markalarda ise liderlik Renault’un oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Fiat ve Opel ile devam etti. Araçlar en çok gece 21:00-22:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma müddeti ise 10 dakika 31 saniye oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu