SsangYong’ın dev kampanyası mart sonuna kadar uzatıldı

Şahsuvaroğlu Otomotiv, Güney Kore’li SsangYong’un Türkiye’deki tek temsilcisi olarak ocak ayında başlattığı dev kampanyasını gelen ağır talep üzerine uzatma kararı aldı. Kampanya kapsamında, 2020’de “ODD Gladyatörleri Ödülleri”nden “Yılın En Süratli Büyüyen Araba Markası” mükafatını alan Korando ile 2019’da “Yılın En Süratli Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” mükafatını alan Musso Grand’da 150.000TL’ye yüzde 0 faizle 12 ay vade fırsatı sunuluyor. Kampanya, 31 Mart tarihine kadar sürecek.

Şahsuvaroğlu Otomotiv tarafından Güney Koreli SsangYong’un ödüllü modellerine özel uygulanan dev kampanya, SUV ve pick-up tutkunları tarafından heyecanla karşılandı. Markanın 2007’den bu yana Türkiye’deki tek temsilcisi olarak faaliyet gösteren Şahsuvaroğlu Otomotiv, ağır talep karşısında kampanyayı bu ayın sonuna kadar uzatma kararı aldı. 2020’de Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından“Yılın En Süratli Büyüyen Araba Markası” seçilen Yeni Korando ve 2019’da “Yılın En süratli Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” seçilen Musso Grand’da uygulanan dev kampanya ile 150.000TL’ye yüzde 0 faizle 12 ay vade avantajı yaratılıyor. Sahip olduğu yüksek güvenlik teknolojisiyle “SUV tahtının kralı” olarak tanımlanan yeni Korando 325.000TL’den, markanın pick-up modellerinin 4’üncü jenerasyon temsilcisi Musso Grand ise 265.000TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Ocak ayında başlayan, Korando ve Musso Grand’ın tüm modellerinde geçerli olan kampanya, 31 Mart tarihinde son bulacak.

“SUV tahtının kralı”

“SUV tahtının kralı” olarak gösterilen yeni Korando, 2019 yılı EURO NCAP bilgilerine nazaran, Avrupa’da en inançlı aile araçları sıralamasında yüksek puan alan modeller ortasında yer alıyor. Yeni Korando, 2019 yılı EURO NCAP çarpışma testinden sınıfında en inançlı arabası seçilerek, 5 yıldız alan tek SUV olma unvanını taşıyor. Can güvenliğinin bir opsiyon olarak değil bir standart olarak uygulandığı yeni Korando, otonom sürüş tekniklerinde etrafını algılayarak hiçbir biçimde insan müdahalesi olmadan hareket edebilen sürüş teknolojisiyle farkını hissettiriyor.

Konfor ve verimlilik ortasındaki kusursuz bir istikrar sunan yeni Korando, sahip olduğu yenilikçi güvenlik sistemleri ile şoför güvenliğini tepeye çıkarıyor. Otomotiv dalında şimdiye kadar uygulanan en gelişmiş teknolojiye sahip olan yeni Korando, bu tarafıyla inançlı sürüşü destekleyen alanında öncü bir yaklaşım sunuyor.

Teknolojiden gelen inançlı mükemmellik

 • Cep telefonu ile senkronize edilen akıllı teknoloji
 • Geri görüş kamerası ile 360 derece görünüm
 • 10.25” Hayalet Kadran ile tam dijital merkezi gösterge
 • DEEP CONTROL teknolojileri ile kusursuz güvenlik
 • AEBS: Bağımsız Acil Fren Sistemi ile çarpışma riski yok
 • LDW: Şeritten Çıkış Uyarısı ile şeritten çıkış yok
 • LKA: Şerit Müdafaa Asistanı ile elektrikli direksiyon sistemi
 • HBA: Uzun Far Asistanı ile farkar ortası otomatik geçiş
 • SDA: Emniyetli Uzaklık Uyarısı ile sürat ve uzaklık takibi
 • DAA: Şoför Yorgunluk Uyarısı ile mola vakti bildirimi
 • HSA: Yokuş Kalkış Sistemi ile fren basıncı koruması
 • ARP: Faal Devrilme Önleyici ile virajlarda otomatik fren ayarı
 • HDC: Yokuş İniş Denetimi ile inançlı inişler
 • ESS: Acil Durum Dörtlü Flaşör ile ani frenlerde araç ihtar sistemi
 • Otomatik Olağan, Spor yahut Kış sürüş seçimi

En gelişmiş pick-up

Şimdiye kadar üretilen en gelişmiş pick-up olarak gösterilen Musso Grand, sahip olduğu yüksek güvenlik duvarı ile dikkatleri üzerine çekiyor. SsangYong’un pick-up modellerinin 4’üncü nesil temsilcisi Musso Grand, yüzde 79,2 si yüksek yoğunluklu ve tansiyonlu çelikten oluşan şasi ve yüksek güvenlikli 4 katman şasesi ile gövde sessizliğinin yanı sıra araç kabininde, araba konforunda sessizlik sağlıyor. 1441 lt ile sınıfının en geniş art bagajının bulunduğu Musso Grand’ta bagaj havuzu, standart olarak sunuluyor.

Dış dizaynında kaslı ve dinamik bir görünüme sahip olan Musso Grand, bu tarafıyla kullanıcılarına eşsiz bir kimlik oluşturuyor. Yan dizaynındaki hacimli ve karakteristik çizgi; sağlam, estetik ve dinamik bir görünüm sunuyor. Dikiz aynalarına entegre edilmiş LED sinyaller ve yer aydınlatma özelliği inançlı bir sürüş tecrübesi sunarken, tozların kolaylıkla temizlenebilmesine imkan sağlayan kapı eşikleri de kullanım kolaylığı getiriyor. İç dizaynında ergonomik ve geniş, 27 derecelik sırt eğimine sahip art koltukları ile hem önde hem de artta seyahat edenlere hayli ferah ve rahat bir alan sağlıyor.

Ayrıca, ayarlanabilir 4X4 denetim düğmesi ile güçlü yol kurallarında konforlu bir sürüş sunuyor. Önde çift salıncak helezon yaylı süspansiyonu, geride ise 5 noktadan irtibatlı bağımsız süspansiyon sistemi ile kullanıcılarına tam manasıyla binek araba konforu sağlıyor. Türkiye’de 181 beygir güç üreten 2.2 dizel motora sahip; 4×2 manuel ve otomatik, 4×4 otomatik şanzıman seçenekleri ile satışa sunuluyor.

Gücünü ergonomiden alan yüksek teknoloji

 • Ergonomik gösterge ve denetim düğmeleri tasarımı
 • Cep telefonu ile senkronize edilen akıllı teknoloji
 • 8 inç Multimedya Sistem
 • 3.5 inç LCD ekranlı yol bilgisayarı
 • ESP: Elektronik İstikrar Programı
 • HDC: Yokuş İniş Denetim sistemi
 • HSA: Yokuş Kalkış Sistemi
 • EBD: Elektronik Fren Kuvvet Dağılımı
 • ESS: Acil Duruş Sinyali
 • TCS: Çekiş Denetim Sistemi

Şahsuvaroğlu Otomotiv Hakkında

Faaliyetlerine 1966 yılında, Erzurum’da traktör ve yedek kesim satışı ile başlayan Şahsuvaroğlu Küme, 2000’li yıllara kadar başta Erzurum ve İstanbul olmak üzere çok sayıda bölgede çeşitli farklı markaların bayiliğini üstlenmiştir. Bu periyotta temsilcisi olduğu tüm markaların bayi satış adetleri sıralamasında, Türkiye genelinde birinci 3 içerisinde yer almıştır. Bu süreçte temsil ettiği markalara; Türkiye’de birinci yol yardım hizmeti, birinci interaktif servis hizmeti ve birinci masa başında kredi verme hizmeti sunarak satışlara büyük bir ivme kazandırmıştır.

1966 yılından bu yana edindiği esaslı deneyim ışığında gerçekleştirdiği inovatif çalışmalar ve markalarına kazandırdığı bedellerle milletlerarası markaların da distribütörlüğünü üstlenmiştir. 2007’de Güney Koreli SsangYong’un, 2016 yılında ise Çin’in en büyük otomotiv devlerinden Sokon Kümesi ile Çin hükümetinin kurduğu Sokon ve Dong Feng iştirakinin iştiraki DFSK markasının Türkiye distribütörlüğünü almıştır. Her iki markanın eserlerinin, Türk otomotiv kesimindeki tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu