Tesla Model S, Bir Kez Daha Park Halindeyken Yandı

Tesla tarafından üretilen elektrikli arabalar, bir biçimde daima gündemde kalmaya devam ediyor. Pek çok defa engellediği kazalarla gündeme gelen Tesla, kimi vakitte park halinde alev almasıyla haberlere mevzu oluyor. Bu sefer Tesla Model S, bir defa daha park halindeyken yandı.

Olay Hong Kong'da gerçekleşti. Tesla Model S sahibi bir kişi, aracını otoparka bıraktı. Araç, otoparka bırakılmasından yaklaşık yarım saat sonra alevlere teslim oldu. Hurdaya dönen araç, lakin 45 dakikada söndürülebildi. Şirket yetkilileri daha evvel yapmış oldukları açıklamalarda, elektrikli araçlarda bulunan yangın ihtimalinin, petrol türevi yakıt tüketen araçlara nazaran çok daha düşük olduğunu belirtmişlerdi. Ancak yaşanan yangın olaylarının ardından herhangi bir açıklama gelmedi. 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay birkaç gün ortayla iki Tesla araba, durduk yere yanarak kullanılamaz hale gelmişti. O devir yaşanan olayların akabinde şirket yetkilileri, olaylarla ilgili soruşturma başlatmış lakin şimdi resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Tesla idaresinin, yakın vakitte yangınların neden çıktığını ve bu sorunun nasıl çözüleceğini açıklaması bekleniyor.

Başa dön tuşu