Tesla, Polis Aracına Çevrilecek 15 Cybertruck Siparişi Aldı

Tesla geçtiğimiz ay Cybertruck'ı tanıttığında, aracın tasarım birçok insanı şok etti. Fakat kimisi aracın daha evvel alışık olmadığımız görünümüne takılırken, kimisi de teknik özelliklerine ve maliyetine odaklanıyor. Meksika'da bir belediye lideri, Tesla'dan polis araçlarına dönüştürülmek üzere 15 Cybertruck sipariş etmeye karar verdi.

Ciudad Valles eyaletdeki San Luis Potosi kentinin belediye lideri Adrián Esper Cárdenas, elektrikli kamyonetin yerel polis ve belediye aracı olarak büyük potansiyele sahip olduğunu belirtti. “Çektiğimiz fotoğrafları bize indirim yapıp yapmadıklarını görmek için Elon Musk'a göndereceğim” diyen Cárdenas, araçları ayırtmak için 30 bin peso (yaklaşık 3350 TL) olan maaşını kaynak olarak kullanıyor.

Belediye lideri siparişlerin 10 tanesini çift motorlu, 5 adedini ise en yüksek performansı sunan üç motorlu Cybertruck'a verdiğini belirtti. Ayrıca satın alma konusunda seçmenlerine danışmadığını ancak polis, çöp toplama ve başka kullanımlar için elektrikli araçları satın alma kararının çevre bilinci olduğunu söyledi.

Cárdenas, sipariş ettiği modeller 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyat etiketlerine sahip olmasına karşın, Cybertruck'ın bakım masraflarının düşük olması ve elektrikli olması nedeniyle yıllık 24 milyon peso (7 milyon TL) tasarruf sağlayaklarını öne sürdü.

Dubai Polis Teşkilatı da daha önce Twitter hesabından teşkilatın logosuna nazaran giydirilmiş bir Cybertruck fotoğrafı paylaşarak, araç filosunu Tesla Cybertruck ile büyütmek istediğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu