Tesla’nın Yeni Elektrikli Otomobilinden İlk Görüntü

Son yıllarda elektrikli araç portföyüne Roadster, Semi ve Cybertruck üzere farklı segmentlerde yeni modeller ekleyen Tesla, artık yeni bir arabası daha piyasaya sürmek için hazırlanıyor üzere görünüyor. Giriş düzeyinde konumlanması beklenen araç, eser skalasında Model 3 ve Model Y’nin altına yerleştirilecek.

Aracın dizaynına ilişkin olduğu argüman edilen render imajı, yeni elektrikli arabanın Chevy Bolt, Nissan Leaf ve yeni Volkswagen ID.3 üzere modellerle rekabet edebileceğini gösteriyor. Bu ortada kelam konusu imaj, Tesla'nın Çin'de inşa etmeyi planladığı yeni tasarım ve mühendislik tesisi ile ilgili olarak yayınladığı resmi bir dokümanda ortaya çıktı. Bu da, şimdi isimlendirilmemiş olan arabanın sadece Çin pazarına dönük olarak üretebileceğini düşündürüyor.

Tesla'nın yeni arabasına ilişkin olduğu sav edilen render imajı:

ABD'li şirket, Şangay'daki fabrikasında ürettiği birinci Çin menşeili Model 3'leri geçtiğimiz yılın sonunda sahiplerine teslim etmişti. Anavatanı olan ABD dışındaki tek fabrikasını Çin'de açan Tesla, yeni elektrikli SUV’si Model Y’yi de tekrar burada üretmeyi planlıyor.

Bununla birlikte, Tesla'nın sadece tek bir pazar için araç üretme alışkanlığının olmadığını belirtmek gerekiyor. Tekrar de konu bahis Tesla ve Elon Musk olunca, hiçbir mümkünlüğü göz gerisi etmemek lazım. Elektrikli hatchback tipinde olacağı kestirim edilen aracın nitekim üretilip üretilmeyeceği şimdi belirli değil; lakin ABD’li markanın eser gamındaki artan çeşitlilik göz önüne alındığında, Model 3'ten daha uygun fiyatlı bir modeli piyasaya sunacak olması çok mantıklı bir atak olacaktır.

Başa dön tuşu