Tesla’nın Yeni Pikapı İçin Türk Tasarımcıdan Dizayn

Tesla’nın daha evvel açıkladığı araçları ortasında bir de çift kabinli pikap kamyon bulunuyor. Bu bilginin dışında ise elektrikli araba üreticisinin ağzı sıkı sıkıya kapalı. Elon Musk bile Twitter’da bir şeyler anlatmadı.

Türk dizayncı Emre Hüsman ise, aracın nasıl görüneceğine dair epeyce yeterli bir fikre sahip. Siberpunk dizayna sahip olan aracın çeşitli açılardan manzarasını görebiliyoruz.

Aracın kendisine ilişkin tek imgeyi ise şimdiye kadar sırf Elon Musk’ın bir gönderisinde gördük. O da çok fazla bir şey göstermedi.

Elon Musk daha evvel araç hakkında verdiği bilgilerde yeni pikapın, öbür araçlar üzere hafif ve yerden kar sağlayan bir yapıya sahip olacağını ve daha âlâ bir iç dizayna sahip olacağını söylemişti.

Aracın güç ve süspansiyon manasında da gelişmiş olacağı kesin. Musk, ayarlanabilir süspansiyon sistemine dair ipuçları vermişti. Bu süspansiyon kendini aracın yük ölçüsüne nazaran otomatik olarak dengeliyor. Altı koltuklu aracın yük kapasitesi de 643-804 kilo ortasında olacak üzere duruyor.

Araç nitekim bu dizayndaki üzere görünür mü bilinmez ama Elon Musk'ın, beklentileri yükselten Hüsmen'in tasarımından daha hoş gözüken bir tasarım ortaya çıkarması için epeyce uğraşması gerekecek.

Başa dön tuşu