Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti

Başarılı çalışmalarıyla isminden kelam ettirmeyi başaran Türk dizayncı Emre Husmen, Tesla’nın tanıtacağı elektrikli pickup modeli için bir konsept hazırladı.

Türk tasarımcıdan etkileyici Tesla Pickup konsepti

Otomotiv kesiminde elektrikli araç üretimi konusunda öncü firma olmayı başaran Tesla, birinci elektrikli pickup modelini 2019 yılı sonunda tanıtmaya hazırlanıyor. Tesla Pickup modeli hakkında birtakım teknik bilgileri paylaşan Elon Musk, modelin tasarımı konusunda rastgele bir bilgi paylaşmadı. Tasarım konusunda bilgi vermekten kaçınan Musk, Tesla tutkunlarını meraklandırmayı başardı.  

Daha evvel ortaya koyduğu BMW M4 CSL ve Model S dizaynları ile büyük ilgi gören Türk dizayncı Emre Husmen, Elon Musk’ın “Blade Runner” olarak kelamını ettiği ve Tesla tutkunlarının merakla beklediği Tesla Pickup konsepti ile karşımıza çıktı.

Türk dizayncı Emre Husmen, Rivian üzere önemli bir rakibe sahip olan Tesla Pickup modelinin tasarım olarak fark yaratacak kaslı bir yapıda olmasına itina göstermiş. Dizayncı ortaya koyduğu çalışmasında fütüristik  bir bakış açısı sergilemiş.

Tasarımını gerçekleştirdiği modelin farklı bir görünüme sahip olmasına ihtimam gösteren dizayncı Tesla Pickup konsept aracı yerden yüksekliği ve büyük tekerlekleri ile epey heybetli görünüyor.

Özellikle ön ve art kısımlarda yer alan ince LED aydınlatmalar aracı başka Tesla modellerinden ayırıyor. Emre Husmen’in modelin elektrikli olmasından kaynaklanan iç hacim genişliğini uzun aks arası ile dizayna başarılı bir halde entegre ettiği görülüyor.

Husmen’in kendine has bakış açısıyla yansıttığı konsept modelin Tesla’nın dikkatini çekip çekmediğini model tanıtıldığı vakit değerlendireceğiz.

Tesla Pickup’ın teknik özellikleri neler olacak?

Elon Musk yılsonunda tanıtılması beklenen elektrikli pickup modeli hakkında daha evvel yaptığı açıklamalarda, aracın 800 kilometreye kadar menzil sunacağını, aracın her iki aksında bulunan motorları sayesinde 4×4 bir araç olacağını ve araca yüklenen yük ölçüsüne nazaran otomatik ayarlanan akıllı süspansiyon sistemine sahip olacağını belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu