Volkswagen Golf’ün Yerini Alacak EV’nin Adı Belli Oldu

Tüm otomotiv bölümü üzere Alman otomotiv devi Volkswagen da elektrikli arabalara geçiş yapıyor. Volkswagen’in ID elektrikli araba serisinin en kıymetli modeli olacak ve markanın ikonik serilerinden olan Golf’ün yerini alacak arabanın ismi bugün açıklandı. Yapılan açıklamaya nazaran Volkswagen’in kompakt sınıftaki yeni elektrikli aracının ismi ID.3 olacak.

Üç farklı batarya seçeneğine sahip olacak aracın Dünya Standartlarına Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) testlerine nazaran menzili 330 kilometre ile 550 kilometre ortasında değişiklik gösterecek. Bugün prestijiyle 1000 Euro ön ödeme ile internet üzerinden ön siparişe açılan ortanca modelin menzili ise 420 kilometre olarak açıklandı.

Volkswagen, ID.3’ün başlangıç fiyatının 30 bin euro olacağını duyurdu. Ön siparişe açılan modelin fiyatı ise 40 bin euro. Volkswagen, bu yılın sonlarına yanlışsız sahiplerine teslim edilecek olan birinci 30 bin ID.3 First Edition modelinin bir yıl boyunca Avrula’nın IONITY süratli şarj sisteminden fiyatsız yararlanabileceğini duyurdu.

Başa dön tuşu