Volkswagen, İki Önemli Duyuru Yapacak

Dünyanın en büyük araba üreticisi olan Volkswagen, 12-22 Eylül ortasında Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenecek olan IAA Milletlerarası Araba Fuarı'na bomba üzere bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Volkswagen'den yapılan açıklamalara nazaran araba devi, düzenlenecek etkinliklerde hem yeni logosu ve marka dizaynını hem de birinci kere 2016 yılında konsept olarak karşımıza çıkan ID.3'ü tanıtacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Volkswagen Operasyon Yöneticisi Ralf Brandstätter, aktiflikleri dört gözle beklediklerini ve yeni Volkswagen'i tüm dünyaya duyuracakları için ziyadesiyle heyecanlı olduklarını açıkladı.

Konuyla ilgili dikkat cazibeli açıklamalarsa şirketin Satış Sonrası Takviye Sorumlusu Jürgen Stackmann'den geldi. Stackmann, şirket olarak her vakit bahadır kararlar aldıklarını ve bu kararları uygulamaktan hiçbir vakit çekinmediklerini söyledi. Bugüne kadarki yaptıklarıyla gurur duyduklarını açıklayan Stackmann, yeni Volkswagen'in güçlü, taze ve alımlı bir yapısının olduğunu söyledi.

Volkswagen yetkilileri, markanın yeni logosu ve marka dizaynıyla ilgili yaptıkları açıklamalarda maksatlarının tüm dünyada büyüleyici bir müşteri tecrübesi oluşturmak olduğunu açıkladılar. Açıklamalara nazaran yeni marka tasarımı şirket bünyesinde oluşturulmuş durumda ve şirket, gerekli entegrasyonları 9 ay içerisinde tamamlamış.

Şirketin yeni logosu daha kolay ve daha çağdaş olacak. Bu logo, düz ve iki boyutlu bir dizayna sahip olacak. Üstelik şirket, logonun dijital ortamlarda daha kolay kullanılmasını sağlayacak ve bu sayede dijital medya, Volkswagen'in yeni simgesinin tanınması için bir araç olarak kullanılacak. Şirket yeni logosunu birinci defa, Wolfsburg kentindeki merkez binasında sergileyecek. Akabinde da dünya çapında yeni logoların kullanımına başlanacak. Şirket, 70 bin Volkswagen merkezinin logosunun değiştirileceğini lakin bunun biraz vakit alacağını açıkladı.

Etkinlikler kapsamında tanıtılacak olan Volkswagen ID.3'se şirket yetkilileri için çok büyük bir kıymet arz ediyor. Şirket yetkilileri, Volkswagen'in elektrik motorlu bu aracının Beetle ve Golf'ten sonra yeni bir periyot başlatacağını söylüyorlar. Lakin bu araçla ilgili ayrıntılı bilgi ne yazık ki verilmedi.

IAA Memleketler arası Araba Fuarı'nın başlamasıyla birlikte Volkswagen, hem yeni aracı ID.3'ü hem de şirketin yeni logosu ve marka dizaynını dünyaya duyurmuş olacak. Volkswagen'in yeni stratejileriyle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak için aktifliklerin başlamasını beklememiz gerekiyor.

Başa dön tuşu