Volkswagen tam elektrikli araç paylaşım hizmeti: WeShare

Volkswagen’in araç paylaşım hizmeti WeShare Berlin’de uygulamaya başlandı. Volkswagen, tümü yeşil güçle çalışan, yüzde yüz elektrikli 1.500 adet e-Golf araç filosunu yollara çıkardı. Bunları, gelecek yıl 500 e-up! ve 2020 yılı ortalarında piyasaya sürülecek yeni tam elektrikli ID.3 birinci serisi takip edecek. WeShare, rastgele bir kiralama istasyonuna gereksinim duymadan, taşınabilir uygulama üzerinden dijital olarak kullanılan bir hür deveran “free-floating” sistemi.

Volkswagen tam elektrikli araç paylaşım hizmeti: WeShare

WeShare’in birinci hizmet alanı, kent merkezinde ve kentteki tren sınırının ötesinde toplam 150 kilometrekarelik alanı kapsayacak. Daha sonra filo genişletilerek bu alan büyütülecek. Hizmetin başlatılmasıyla müşteriler, dakikası 19 cent’lik cazip tarifelerden faydalanabilecek. Kayıt ve havalimanı fiyatları de alınmayacak.

Eylül’den itibaren, üç kategoride olacak tarifeler, dakika başına 29 cent’lik ortalama bir fiyatla hizmete sunulacak. Hizmetten faydalanabilmek için müşterilerin bir akıllı telefon ve kredi kartına sahip olmaları, 21 yaşını doldurmuş olmaları, en az bir yıllık şoför evrakına ve Almanya’da kayıtlı bir adrese sahip olmaları gerekiyor.

WeShare filosundaki araçlar, Berlin’in halka açık şarj ağında tekrar şarj edilebilecek. Besin tedarikçileri Lidl ve Kaufland’ın 70 şubesinde oluşturulan şarj noktaları da bu ağa dahil olacak. Volkswagen kısa bir mühlet evvel elektrikli araç filosunun işleyişinin korunması ve e-mobilite stratejisi çerçevesinde kamu alanlarındaki şarj altyapısının genişlemesinin hızlandırılması için Schwarz Group şirketleriyle bir paydaşlık mutabakatı imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu