Volkswagen’in Yeni ‘ID Space Vizzion’u Ortaya Çıktı

Teknolojik dallarda yaşanan süratli gelişim, araba dalını de direkt etkiliyor. Araba devleri, bilhassa de 2019 yılında tanıttıkları yeni araçlarında hem otonom sistemleri hem de elektrik motorları ön plana çıkararak araba dalının geleceğine istikamet vermiş üzere görünüyorlar. Elbette bu üreticilerden bir tanesi de Volkswagen.

Almanya merkezli araba devi bir müddettir büyük bir değişimin içerisinde. Tüketicilerin beklentilerinin farklılaşmaya başladığının farkında olan şirket, kendisine yeni bir sayfa açabilmek için bir müddettir çalışıyor. Bu bağlamda Volkswagen, geçtiğimiz periyotlarda logosunu yenilerken “ID.3” olarak isimlendirilen yeni modelini de yeni teknolojileriyle duyurdu. Artık ise şirketin, ilerleyen günlerde tanıtacağı yeni bir konsept arabası ortaya çıktı.

Görmekte olduğunuz bu araç, Volkswagen tarafından 19 Kasım 2019 tarihinde “Los Angeles Motor Show” aktiflikleri kapsamında tanıtılacak. “ID Space Vizzion” ismiyle ziyaretçilere sergilenecek olan araç, SUV segmentinde olacak ve sıfır emisyon pahasına sahip. Yani Volkswagen, bu aracında elektrik motoru kullanacak.

Aslına bakacak olursak Volkswagen'in yeni konsepti, şirketin geçtiğimiz devirlerde tanıttığı ID 3 modeliyle benzerlik gösteriyor. Bu bağlamda yeni konseptin DNA'larını ID 3'ten aldığını söyleyebiliriz. Lakin ID Space Vizzion, ID 3'ten daha çok konuşulacakmış üzere görünüyor. Bunun bir numaralı sebebi ise aracın iç döşemesinin sürdürülebilir kaynaklardan üretilecek olması. Volkswagen'in yenilediği stratejileri, birinci meyvelerini vermeye başlamış üzere görünüyor.

Aracın iç kısmı da bir epey farklı görünüyor. Araçta bulunan devasa boyutlu ekran, multimedya sisteminin denetiminin yanı sıra araçla ilgili ayrıntılı bilgileri de paylaşacakmış gibi görünüyor. Ayrıyeten aracın ön ve art kısmındaki uzun orta paneller de dikkatlerden kaçmıyor. Mevzuya ait açıklamalarda bulunan Volkswagen Tasarım Kısmı Lideri Klaus Bischoff, bilinen her araba sınıfında neler yapabildiklerini gösterdiklerini, artık de elektrik motorlu araçlar için tıpkı şeyi yaptıklarını söylüyor.

Araç konsept olduğu için sadece bir adet üretilecek üzere bir fikriniz varsa, yanılıyorsunuz. Volkswagen, bu konsept aracın seri üretimine kısa bir mühlet içerisinde başlayacağını söyledi. 2021 yılının sonlarında Kuzey Amerika, Çin ve Avrupa pazarında görmeye başlayacağımız ID Space Vizzion, piyasaya sürüldüğü bölgelere özel versiyonlarla gelecek.

Başa dön tuşu