Yeni Mazda3’ün Photoshop İçermeyen Fotoğrafları Yayımlandı

30 Ocak 1920 tarihinde Hiroşima, Japonya'da kurulan araba üreticisi Mazda, son vakitlerde isminden sıkça bahsettirir hale geldi. Geçtiğimiz yıl Los Angeles Araba Fuarı'nda yeni aracı Mazda3'ü sergileyen şirket, aracının fotoğraflarını profesyonel fotoğrafçılara çektirerek gündeme oturdu.

Tasarlamış ve üretmiş olduğu gerçek anlamda şık yeni modelini sergilemek için Mazda, dünyaca ünlü fotoğrafçı John Rankin Waddell'in ile anlaştı. Rankin'in üzerinde saatlerini vererek yakalamış olduğu Mazda3 (kırmızı renkteki üste açılan kapılara sahip model ve gri renkteki sedan) manzaraları ise görenleri hayran bıraktı.

Yayımlanan 6 fotoğrafa “Release, Liberation, Zeal, Serenity, Panach ve Verve” olmak üzere farklı farklı 6 isim verilirken çekilen fotoğrafların Photoshop üzere rastgele bir fotoğraf düzenleme programından geçirilmediğinin altı çiziliyor. Üzerinde oynanmış üzere görünen muazzam fotoğrafları yakalamak içinse Rankin, kamerayı fizikî olarak hareket ettirme tekniğini kullanmış.

Kraliçe 2. Elizabeth, Daniel Craig, Kate Moss, David Bowie ve Monica Bellucci üzere ismi duyulmuş bireylerin portre fotoğrafı; Miley Cyrus, Rita Ora ve Kelis gibi sanatkarların ise müzik klibi çekimlerini de daha öncesinde yapan Rankin'in çalışmaları için Mazda'nın Avrupa tasarım yöneticisi Jo Stenuit: “Rankin’in arabası sanatla birleştirme konusunda harika bir yöntemi var” sözlerini kullandı.

Rankin'in çekmiş olduğu fotoğrafların devamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu