Yeni Nesil BMW 4 Serisi Mart Ayında Tanıtılacak

BMW'nin yakında piyasaya çıkacak otomobilleri ortasında en çok beklenen eserlerden biri de 4 Serisi Coupe. G20 3 Serisi'nin muvaffakiyetinin akabinde BMW hayranları 4 Serisi'nin de kendi muvaffakiyetini daha şık bir görünüm ve daha sportif bir sürüşle geliştirip geliştirmeyeceğini merak ediyordu.

Bununla birlikte, serinin yeni “böbrek ızgarası” dizaynının yeni aracı tartışmalı Concept 4 dizaynına benzetmesinden de korkuluyordu. Tüm bu soru işaretlerinin yakın vakit giderileceği belirtiliyor. Yeni iki kapılı BMW'nin mart ayında düzenlenecek 2020 Cenevre Motor Show'da görücüye çıkması bekleniyor.

Yeni aracın gösterilebileceği tek adres İsviçre

Henüz yeni BMW'nin Cenevre'de ortaya çıkacağına dair resmi bir açıklama yok. Buna karşın, aracın resmi olarak 2020'nin birinci yarısında görücüye çıkacağı bilindiği için, 2020 Cenevre Motor Show'un muhtemel bir aday olduğu düşünülüyor. Dahası, BMW'nin yeni aracının 2020'nin birinci yarısında tanıtabileceği tek fuar da mart ayındaki Cenevre fuarı. BMW, Nisan ayında düzenlenecek New York Auto Show'a katılmayacağını daha evvel duyurmuştu. Bu durumda yeni 4 Serisi'nin tanıtılabileceği tek yer İsviçre.

Yeni 4 Serisi'nin görünüşünün bir epey uygun olduğu belirtiliyor. Boyutları tam kıvamındayken tarzı 3 Serisi'ne nazaran daha sportif duruyor. Araçta baby-8 Serisi'nin havası bulunurken kısa aks aralığı ve uzunluğu sayesinde aracın BMW'nin amiral gemisi coupe'sinden daha güzel göründüğü söyleniyor. Satışa çıktığında, aracın BMW'nin en uygun görünen coupe'si olabileceği de kaydediliyor.

BMW'nin büyük böbrek ızgaralarını olumsuz yansılarla karşılaşmıştı ancak BMW'nin eser idaresi departmanının başındaki isim olan Peter Henrich, tenkitlere karşı çıkarak müşterilerinin yeni böbrek ızgaralarını hayli beğendiğini söylemişti. Henrich iNext, i4 ve iX3'teki ızgaraların değiştirileceğini de doğrulamıştı. Böbrek ızgarası, BMW'nin tasarım işvereni Adrian van Hooydonk liderliğindeki grup tarafından tasarlanmıştı.

Başa dön tuşu