Yüzde 100 elektrikli Smart EQ Fortwo inceleme

Yüzde 100 elektrikli Smart EQ Fortwo inceleme görüntüsüyle karşınızdayız. Hem İstanbul’da yüzde 100 elektrikli araba kullanma tecrübelerini hem de Smart EQ Fortwo tecrübelerini görüntüde bir ortaya getirdik.

Mercedes‘in de içerisinde bulunduğu Daimler kümesinin bir kesimi olarak hayatına devam eden Smart, şirketin içten yanmalı motorlara veda eden birinci isimlerinden oldu.

Yüzde 100 elektrikli Smart EQ Fortwo inceleme

Yüzde 100 elektrikli Smart EQ Fortwo, ülkemizde 156.600 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Olağan konut tipi 220V AC prizlerden de şarj olabilen araba, AC prizlerden 6 saat içerisinde, süratli şarj istasyonlarında ise 40 dakikada yüzde 10’dan 80 düzeyinde şarj olabiliyor.

Tabii burada kilit nokta, Türkiye’de ve İstanbul’da süratli şarj noktalarının ne kadar yaygın olduğu ve sizin kullandığınız günlük menzilin ne kadar olduğu.

160 KM‘lik bir menzile sahip olan Smart EQ Fortwo‘nun menzili ise kullanım koşullarına nazaran değişkenlik gösterebiliyor. Bilhassa klima açıldığında, kullanım menzilinin 20 – 30 km ortası azaldığını deneyimlerimizde gördük.

83 BG gücü ve 160 NM torku ile birlikte 0 – 100 hızlanmasını 11.5 saniyede gerçekleştirebilen Smart, azamî 130 km sürate ulaşabiliyor.

Hız sabitleyici, ısıtmalı deri koltuk, dışarıda LED ambiyans aydınlatmaları, 15 inçlik jantlar, Bluetooth ve USB temaslarına sahip müzik çalar üzere özelliklere sahip olan Smart EQ Fortwo ile ilgili hazırladığımız görüntüde, hem İstanbul’da yüzde yüz elektrikli otomobil kullanma tecrübesini hem de Smart ile ilgili merak ettiğiniz her ayrıntısı bulabileceksiniz.

Şimdi sizi keyfli videomuzla baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler…

Başa dön tuşu