11,000 Beygirlik(!) Otomobil Hellcat ile Tanışın

11 bin ördek gücüne sahip bir aracınız olsaydı, aracınız yaklaşık 4,5 beygir gücünde olurdu. Direkt 11 bin beygir gücüne sahipseniz elde ettiğiniz şey ise bu Hellcat oluyor. 

Kalkış (drag) yarışları için 2020 Dodge Charger SRT Hellcat Wideboy üzerinde değişiklikler yapan Matt Hagan, aracın gücünü 11 bin beygire çıkardı. Aracın dış tasarımı aerodinamik olarak araca avantaj sağlayacak yapıda. Dış kaplama ve kuyruk ise direkt Dodge ve SRT’ye selam duruyor. 

Eğlenceli olması için yapılan bu aracın bir kaputu yok. Zati 11 bin beygirlik bir ‘şeyin’ üstüne kapatılacak kapak nasıl olmalı o da tartışmaya açık bir bahis. Araçta bulunan özel motor, 707 beygirlik standart Hellcat motorlarına kıyasla 15 kattan fazla güç üretiyor.

İki kez ABD ulusal kalkış şampiyonası olan NHRS’i kazanan Hagan, mesleği boyunca ‘Dodge Funny Car’ ismi verilen bu otomobillerle yarıştı. Yeni araç, Denver-Coloradoo’da yapılacak olan 1 millik (yaklaşık 1609 metre) yarışında piste çıkacak. Hagan, seyircilerin arabaya bayılacağını söylüyor. 

2020 Charger SRT Hellcat Wideboy ve Scat Pack Wideboy için siparişler bu sonbaharda açılacak. Dodge, araçların 2020’nin başlarında bayilere ulaşacağını varsayım ediyor.

Başa dön tuşu