2015 Lamborghini Veneno Roadster, Açık Artırmaya Çıkacak

Lamborghini sıradan ve ucuz olduğu için değil, güçlü ve şık olduğu için alınan muhteşem arabalar üretiyor. 2015 model Lamborghini Veneno Roadster, yalnızca 9 tane üretildi ve üretilen arabalardan ikincisi, önümüzdeki ay Paris'te açık artırmaya çıkacak.

Lamborghini'nin 50. yıldönümünü kutlamak için yaratılan Veneno, temel olarak Aventador'a dayanıyor. Lamborghini Veneno Roadster, süper araba markasının imzası olan göz alıcı tasarım yaklaşımını bir değil, birkaç adım daha ileriye götürdü. Araç daha çok yollarda kullanılabilen bir Le Mans yarış otomobiline, hatta jet uçağına benziyor.

Lamborghini Veneno Roadster, aşağı yanlışsız eğimli ön tasarımı, havalandırma boşluklu kaputu, içeriye gerçek girintili yan eşikleri ve dev art kanadıyla performanslı, agresif bir araba olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten çift kapılı arabanın üstü de açılabiliyor. Sant'Agata merkezli İtalyan devinin bu şaheserinde 6,5 litrelik doğal emişli V12 motor, 740 beygir güce yükseltildi. Veneno'nun yerini alan ve nispeten daha yüksek sayılarda üretilen Aventador SVJ ve Centenario ile bu gücün aşılması birkaç yıl aldı.

2015 model Lamborghini Veneno Roadster'ın iç tasarımı yeşil tonlarda ve dışı mat siyah olarak belirlendi. Arabanın birinci sahibi, Suudi kraliyet ailesinin bir üyesiydi. Dolayısı ile gösterişten uzak olduğunu söylemek sıkıntı.

Otomobil artık yeni sahibine kavuşmaya hazırlanıyor. Retromobile Haftası kapsamında 5 Şubat'ta Paris'teki Place Vauban'da gerçekleştirilecek açık artırmada Veneno Roadster'in yaklaşık 5 milyon avroya alıcı bulması bekleniyor.

Başa dön tuşu