Volkswagen Beetle’den İlham Alınarak Tasarlanan Motosiklet

Otomobil kesimine bir devir damgasını vuran lakin artık üretilmemesine hala piyasada ağır bir talebin olduğu Volkswagen Beetle, popülaritesini hiç yitirmiyor. Kimi vakit Alman araba devi Volkswagen kimi vakit da kişi ya da kurumlar, Beetle'a yaptıkları değişikliklerle aracı gündeme taşıyorlar. Bu defa yeniden bir dizayncı, Volkswagen Beetle'ın sevilen tasarımına el attı ve değişik bir eser ortaya çıkardı.

Söz konusu dizayncı, Brent Walter ismindeki bir adam. Walter, kendisini “çeşitli şeylerin imalcisi ve üreticisi” olarak tanımlıyor. Walter bu sefer Volkswagen Beetle'a farklı bir dokunuş yapmaya karar verdi ve ortaya, bugüne dek tahminen de hiç yapılmamış olan bir tasarım çıkarttı. Bu tasarım temelde, Volkswagen Beetle'ın görünümündeki bir motosikleti temsil ediyor. Dilerseniz artık, bu motosikletin nasıl göründüğüne bakalım.

Görmekte olduğunuz bu aracın ismi “Volkspod“. Volkspod, için tam manasıyla bir motosiklet diyebiliriz. Fakat bu motosikletin yapısı, Volkswagen Beetle'ı bir oldukça andırıyor. Aslına bakacak olursak görmekte olduğunuz mavi renkli kısım, Volkswagen Beetle'ın ikonikleşmiş çamurluklarını gösteriyor. Walter, geliştirdiği motosiklette Beetle'ın çamurluklarını kullanmış durumda.

Bu motosikletin ön ve art kısımlarında kullanılan lambalar da Beetle'ın izlerini taşıyor. Farlar, Beetle'ın yedek modülleri olarak temin edilmiş ve çamurluğun üzerinde başarılı bir biçimde dahil edilmiş. Farların da özgününe bağlı kalınarak kullanılmış olması, Volkspod'u daha da alımlı kılıyor.

Walter'ın bu tasarımı, 90'ların tasarım ikonunu 2019 yılının teknolojisiyle birleştiriyor ve tüketicilere hem geçmiş periyotların modasını hem de günümüz teknolojilerini yansıtıyor. Volkspod'un seri üretiminin olup olmayacağı şu an belirsizliğini koruyor lakin mavi ve yeşil tonlarında iki Volkspod çoktan üretilmiş durumda. Görünen o ki hiçbir güç, Volkswagen Beetle'ın unutulmasına neden olamayacak.

Başa dön tuşu